ANKARA HABERLERİ

OSTİM’li yeni nesil geleceği planlıyor

Hürriyet Haber
10.07.2009 - 00:00Son Güncelleme :

Ostim’li yeni nesil yöneticiler, yapılan son toplantıda platform oluşturma ve Ostim’in ihtiyaçlarına cevap verecek yeni projeler üretme kararı aldı.

Hürriyet Haber

OSTİM’in ikinci kuşak iş sahipleri yapılan son toplantıda platform oluşturma ve Ostim’in ihtiyaçlarına cevap verecek yeni projeler üretme kararı aldı. Ostim’li genç patronlar, Ostim’e değer kazandıracak, sorundan uzak, çözüme yönelik fikirler üretme ve üretilen bu fikirleri bir araya getirerek somut adımlar atma kararında buluştu.

Ostim Yönetimi koordinatörlüğünce düzenlenen ve Ostim’deki iş dünyasının genç patron ve yöneticilerini biraraya getiren "İkinci Kuşak" toplantıları projeler üretecek bir platforma dönüşüyor. Katılımcılar bir süredir devam eden toplantıların artık OSTİM’in ve bölgedeki sektörlerin ufkunu açacak projeleri üretip hayata geçiren somut bir adıma dönüşmesini ve buluşmaların platform olarak devam etmesini istediler.

Ostimli genç yöneticilerin buluştuğu son toplantıya OSB Müdürü Adem Arıcı da katıldı. Arıcı, yaptığı konuşmada Ostim’in, hayata geçirdiği projeleri sahiplenecek yeni nesle ihtiyaç duyduğunu, gelecekte firmaların hem sahibi hem yöneticisi olacak yeni neslin bugünden ortak iş yapma fikrine alışmasının yararlı olacağını söyledi.

Yeni nesil katkı sağlayacak

Yeni neslin bölgeye katkı sağlayacağına dikkat çeken Arıcı, şunları söyledi:

"Bölgemizde kümelenme çalışması var. Ben en büyük kümelenmenin, yeni nesil buluşması olduğunu düşünüyorum. En büyük yatırım insana yapılan yatırımdır. Ostim’i bilen, Ostim’in içinde bulunan gençlerin projelerin içinde bulunması, projelere sahip çıkması bize güven veriyor. Ostim birçok kurumu 20 yıl öncesinden düşünmüş ve planlamış. Şimdi ülkemizdeki başka OSB’lere model oluyoruz. Ostim, yöneticilerimizin de söylediği gibi birçok alanda bir adım önde."

Katılımcılar adına söz alan Bülent Özkan Özönder ise şunları söyledi.

"Birbirimizle iş yapıyor, tanışıyoruz. İlişkilerimizi kuvvetlendirelim ve süreci daha ileriye götürelim. Toplantılar güzel gidiyor, ancak artık kendimizi tekrar etmememiz gerekiyor. Ortak noktamız Ostimli olmak. Düşüncelerimizi somut bir proje fikrine dönüştürelim. 15-20 yıl öncesinden geleceğe hazırlanalım. Eğitimli bir topluluğuz. Bakış açılarımız zengin. Bu gücü organize edelim."

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Ankara haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği Ankara haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde OSTİM’li yeni nesil geleceği planlıyor haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.ANKARA NAMAZ VAKİTLERİ

17 Aralık 2017, Pazar
 • İmsak
  06:10
 • Guneş
  07:57
 • Öğle
  12:56
 • İkindi
  15:19
 • Akşam
  17:33
 • Yatsı
  19:08
Sayfa Başı