Ege Haberleri

EGE

  Ostim faciası İzmir’e örnek

  Turan GÜLTEKİN / İZMİR, (DHA)
  23.01.2012 - 00:00 | Son Güncelleme: 30.11.2011 - 22:26

  ANKARA Ostim’de Şubat ayında meydana gelen patlama, temeli 1953’te atılan Türkiye’nin ilk küçük sanayi sitesine sahip olan İzmir’in Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği’ni harekete geçirdi.

  İESOB, on küçük sanayi sitesindeki esnafın profilini çıkartıp envanterini hazırlamak amacıyla projeye başladı. İzmir Kalkınma Ajansı doğrudan faaliyet desteği alan “Oto Sanayi, Mobilya, Metal İşleri, Döküm Küçük Sanayi Siteleri Araştırma Projesi”ni Dokuz Eylül Üniversitesi ile birlikte yürüteceklerini söyleyen Birlik Başkanı Zekeriya Mutlu, “İki ay sürecek proje 80 bin TL’ye mal olacak. Proje sonunda eksiklerimizi görüp, tamamlama yönünde diğer kamu kuruluşları ve sivil toplum örgütleri ile birlikte çalışma yapacağız” dedi.

  Çalışmayı yürütecek olan DEÜ İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Ekonometri Bölümü Öğretim Üyesi Ali Kemal Şekercioğlu ise yüz yüze anket yöntemiyle on küçük sanayi sitesinde bulunan 7 bin esnafa 79 soru sorulacağını, anketten doğru sonuçların çıkması için esnafın sorulara samimi ve doğru cevap vermesi gerektiğini dile getirdi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı