ANKARA HABERLERİ

OSTİM’de 40 kişilik istişare heyeti oluşturuldu herkese söz hakkı verildi

Hürriyet Haber
19.01.2012 - 00:00Son Güncelleme :

OSTİM OSB, bölgede üniversite ve meslek yüksek okulları, meslek örgütleri, vakıflar ve SİAD’ların da temsil edildiği 40 kişilik bir istişare heyeti oluşturdu.

Hürriyet Haber

OSTİM Yönetim Kurulu projelerini ve icraatlarını her yıl bölgedeki kuruluşların temsilcilerini de içine alan 40 kişilik heyetle istişare ediyor. Kurul son toplantısında OSB’nin 2011 çalışmalarını müzakere etmek, 2012 çalışmaları hakkında da eleştiri, görüş ve yeni önerilerini değerlendirdi.
OSTİM Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Aydın, “Burada yönetim olarak sizden övgü değil, tam tersine özgür eleştiriler ve öneriler bekliyoruz” dedi. Aydın, Türkiye’deki diğer OSB’lerde buna benzer geniş katılımlı bir istişare kurulu olmadığına inandığını belirterek, “Bu yönetim anlayışı da sanırım OSTİM’e özgü bir modeldir. Biz sanayi bölgemizin yönetim modeline paydaşlarımızı, 50 bin çalışanı temsil eden kurum ve kuruluşların yöneticilerini, üniversite ve meslek yüksek okullarımızı, sivil toplum kuruluşlarımızı dahil ettik. Şeffaf, hesap verebilir, eleştiriye açık bir yönetim anlayışımız var” diye konuştu. Toplantıda 2011 yılında çevre ve güvenlik, elektrik, doğalgaz, imar, idari ve mali işler, küşat-ruhsat, basın ve halkla ilişkiler konularındaki çalışma raporları sunuldu. Bölgedeki sektörel kümelenme, mesleki eğitim, istihdam, sosyal sorumluluk konusundaki çalışmalar ve önümüzdeki dönemde yapılacak işler hakkında bilgiler verildi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Ankara haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği Ankara haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde OSTİM’de 40 kişilik istişare heyeti oluşturuldu herkese söz hakkı verildi haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.ANKARA NAMAZ VAKİTLERİ

13 Aralık 2017, Çarşamba
 • İmsak
  06:08
 • Guneş
  07:55
 • Öğle
  12:54
 • İkindi
  15:17
 • Akşam
  17:32
 • Yatsı
  19:07
Sayfa Başı