Gündem Haberleri

  ÖSS'de artış

  Hürriyet Haber
  19.12.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Öğrenci Seçme Sınavı'na (ÖSS) başvuranaday sayısında bu yıl, geçen yıla göre yüzde 5 oranında artış oldu. ÖSYM Başkanı Dr. Fethi Toker, başvuru optik formlarının bilgisayarda okunması işleminin tamamlandığını, 2001-ÖSS'ye 1 milyon 474 bin 56 kişinin başvurduğunu bildirdi.

  Toker, çeşitli nedenlerle başvurusu geçersiz sayılacak adaylar çıkabileceğini, bu nedenle sınava başvuranların sayısında değişiklik olabileceğini belirtti. Toker, 2001-ÖSS'ye başvuran aday sayısının ancak aday bilgi kontrol formlarının da incelenmesinden sonra netlik kazanacağını ifade etti.

  ÖSYM, adayların 2001-ÖSS'ye ilişkin bilgilerini internete de aktaracak. Adaylar, aday bilgi kontrol formlarında da yer alan bilgileri internet aracılığıyla da kontrol edebilecekler. Adres değişikliği veya başka bir nedenle aday bilgi kontrol formu eline geçmeyen adaylar, durumu internetten saptayarak, doğru adreslerini ÖSYM'ye bildirebilecekler.

  Başvuru bilgilerinde yanlış bulunan adaylar bunu internetten düzeltemeyecekler. Bilgiler ancak, aday bilgi kontrol formu yoluyla veya 2001 ÖSS kılavuzunda belirtilen kurallar doğrultusunda dilekçeyle ÖSYM'ye bildirilerek düzeltilebilecek. Konuyla ilgili ayrıntılı açıklama 2001 Şubat ayında yapılacak.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı