Gündem Haberleri

GÜNDEM

  ÖSS ek yerleştirme sonuçları açıklandı

  Hürriyet Haber
  06 Ekim 2007 - 10:52Son Güncelleme : 06 Ekim 2007 - 10:52

  Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Sınavı (ÖSS) ek yerleştirme sonuçları açıklandı. Yerleşmeye hak kazanan adaylar, sonuçları ÖSYM'nin “http://sonuc.osym.gov.tr” internet adresinden saat 12.00'den sonra öğrenebilecek.

  Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezinden (ÖSYM) yapılan yazılı açıklamaya göre, 2007-ÖSYS genel yerleştirme sırasında açık kalan, kaydolmama nedeniyle boş kalan ve genel yerleştirme sonrası yeni açılan yükseköğretim programları kontenjanlarına ek yerleştirme çalışmaları tamamlandı. Ek yerleştirmeye 162 bin 908 adayın başvurdu

  Yerleştirmeye hak kazanan adaylar sonuçları saat 12.00'den sonra ÖSYM'nin “http://sonuc.osym.gov.tr” internet adresinden öğrenebilecek. Bir yükseköğretim programına yerleşen adayların ÖSYS Ek Yerleştirme Sonuç Belgelerinin yerleştirildikleri üniversitelere gönderilecek.

  Örgün yükseköğretim programlarına kayıt hakkı kazanan adaylar 9-11 Ekim 2007 tarihlerinde ilgili üniversitelere başvurarak kayıt yaptırabilecekler.

  Açıköğretim programlarına yerleştirilen adayların kayıtlarına ilişkin yer ve tarih bilgileri ise ilgili üniversite tarafından daha sonra bildirilecek.
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı