Gündem Haberleri

  ÖSO Halep'te TV binasını kuşattı

  AA
  04.08.2012 - 09:33 | Son Güncelleme:

  Suriye'nin Halep şehrinde Özgür Suriye Ordusu'nun (ÖSO) kentteki bir radyo-TV binasını kuşatırken hava istihbarat birim dairesine de saldırı düzenlediği bildirildi.

  Kentteki yerel aktivistlerden Sair Halebi, ÖSO'nun kentin El İzaa bölgesinde nizami ordu ile çatıştığını ve bölgede yer alan bir radyo-TV binasını ele geçirmek için binanın çevresini kuşattığını söyledi.

  Çatışmaların sokak aralarında da sürdüğünü ifade eden Halebi, ÖSO'nun kentte yabancılar dairesi, pasaport şubesi ile hava istihbarat birim binalarına saldırıya geçtiğini ve bölgeden şiddetli patlama seslerinin geldiğini belirtti.

  Bölgeye Menağ askeri havaalanından bir askeri helikopterin geldiğini vurgulayan Halebi, kentin farklı bölgelerinde de iki ordu arasında çatışmaların sürdüğünü ve rejimin ÖSO'yu geri püskürtmek için operasyonlarını yoğunlaştırdığını dile getirdi.

  Bu arada bölgede bulunan yerel aktivistler Suriye devlet televizyonunun ÖSO tarafından radyo-TV binasına yapılan saldırıyı doğruladığını kaydetti. Aynı kaynaklar, Halep'te bir çok askerin de birliklerinden ayrılarak ÖSO'ya katıldığını ifade etti.

  MÜDÜR ÖSO'YA ESİR DÜŞTÜ
  Başkent Şam'da da Suriye siyasi güvenlik müdürünün ÖSO'ya esir düştüğü bildirildi.

  Muhalif yapılanmalardan sorumlu Suriye Genel Devrim Konseyi (SRGC), Siyasi Güvenlik Müdürü Tuğamiral Husam Haydar'ın ÖSO tarafından başkentin  banliyölerinin birinde esir alındığını belirterek Husam'ın video görüntüsünü internette paylaştı.

  Video görüntüsünde Husam, tüm talimatları Devlet Başkanı Beşar Esad'dan doğrudan aldıklarını ve rejimin yaptıklarını tasvip etmediğini söylüyor.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı