« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Osmanlı Savaşçısı gözünü dünyaya dikti

Belçikalı Bonsu’yu nakavtla yenerek 66 kiloda WBC Avrupa Şampiyonu olan Selçuk Aydın’ın yeni hedefi ABD’li Berto ile yapacağı Dünya Şampiyonluğu maçı.

Celal DEMİRBİLEK
SON GÜNCELLEME

GANA asıllı Belçikalı boksör Sugar Jackson Osei Bonsu’yu önceki akşam 9. raundda nakavtla yenerek, 66 kiloda WBC (Dünya Boks Konseyi) Avrupa Şampiyonu olan Aydın, profesyonel boksta bir büyük hayali gerçekleştirdi ve Dünya Şampiyonluğu için abd’li Andre Berto ile dövüşmeye hak kazandı.3 yıllık profesyonel boks kariyerindeki 19 maçın tümünü kazanan ve 15’inde rakiplerini nakavt eden Selçuk Aydın, beşiktaş Cola Turka Arena’daki son karşılaşması öncesi Belçikalı rakibinden, “Bu maçı Belçika’da yapmayı kabul edersen sana 1 milyon dolar veririz” teklifi aldı. Ama o, “Hayır, kendi ülkemde, Türkiye’de karşılaşacağız. Ben o parayı Avrupa şampiyonu olduktan sonra her zaman kazanırım” diyerek öneriyi geri çevirdi.

İftiraya uğradı

Trabzonlu olan Selçuk Aydın’ın profesyonel boksa geçişi, amatör iken yaşadığı bir haksızlığa isyandı. Bulgaristan’da yapılan bir Avrupa Şampiyonası’nda “hakem dövdüğü” iftirasına uğrayınca boksu bıraktı. Şampiyon boksör, “O iftira yüzünden ağır bir ceza alınca psikolojik çöküntü yaşadım. İşte o kötü günlerde Arena Box Promotions’un patronu Ahmet Öner bana sahip çıktı ve kariyerimde yeni bir sayfa açtı” diye anlatıyor o günleri...Ringde Osmanlı Savaşçısı lakabını kullanan Aydın, Kıtalararası Orta Sıklet Boks Şampiyonu olduktan sonra üç kez abd’de unvan maçına çıktı, üçünde de kemeri kaptırmadı. Bir gün Las Vegas’ta Mike Tyson’la tanıştı. Maçlarını izleyen Tyson’un şu sözleri, moralini bir kat daha artırdı: “Yürekli bir boksörsün. Beni örnek alıyorsan, sadece ringdeki görüntümü örnek al. Başarılı olmak istiyorsan düzenli ve disiplinli yaşamak zorundasın.”

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz