BİLECİK HABERLERİ

Osmanlı Padişahları Tarih Şeridi Projesi Hizmete Giriyor

IHA
29 Temmuz 2015 - 16:47Son Güncelleme : 29 Temmuz 2015 - 16:48

BİLECİK-OSMANLI PADİŞAHLARI TARİH ŞERİDİ PROJESİ HİZMETE GİRİYOR

IHA

Bilecik Belediyesi tarafından kentte kazandırılan Osmanlı Padişahları Tarih Şeridi projesi kısa bir süre sonra tamamlanarak hizmete girmesi bekleniyor.
Proje tamamlandığında, Osmanlı Devletinin kuruluş toprakları olan Bilecik’te; Osmanlı padişahları ile dönemine ilişkin detaylı bilgilerin aktarılacak, aynı zamanda sahip olacağı Osmanlı Sarayı Has Bahçe esintili peyzaj çalışması ile misafirlerine eşsiz bir görüntü sunulacak. Belediye Başkan Yardımcısı Abdullah Ay ve Fen İşleri Müdürü Halit Doğan, çalışmanın gerçekleştirildiği alanda incelemelerde bulunarak, yetkililerden çalışmaların son durumu hakkında bilgi aldı.
Osmanlı Padişahları Tarih Şeridi projesindeki çalışmaların tüm hızıyla devam ettiğini dile getiren Başkan Yardımcısı Abdullah Ay, ’’Bilecik Belediyesi tarafından şehrimize kazandırılacak olan Osmanlı Padişahları Tarih Şeridi projenin uygulandığı alanda incelemelerde bulunduk. Burada çalışmalar her alanda tüm hızıyla devam ediyor. Projemiz kapsamındaki yapısal işlerimiz bitti. Şu aşamada peyzaj uygulamasına geçtik. Toprak tesviyesi yapıldı, peyzaj yapılacak alanlar belirlendi. Çiçek ve ağaç öbeklerinin olacağı alanlar belirlendi. Ekiplerimiz çalışmalarına devam ediyor ve peyzaj çalışmasında da uzman bir ekip çalışacak. Projemiz kapsamında bir Nilüfer havuzumuz var. Onun da altlığı hazırlandı. Dediğimiz gibi projenin bitmesine az bir süre kaldı. Zaten bizim inşaat olarak kaba çalışmalarımız bitti. Projede asıl olarak kendini gösterecek olan peyzaj ve süsleme çalışmaları kaldı. Bununla birlikte peyzaj çalışmasında gerekli olan bütün bitki, çiçek ve ağaçlarımız geldi. Çalışmaların bitmesiyle insanlarımız burayı ziyaret edecek ve gerçekten de etkilenecekleri, huzur bulabilecekleri bir alana dönüşecek’’ dedi.
’’PROJE KAPSAMINDA OSMANLI SARAYI HAS BAHÇELERİNDEN ESİNTİLER BULACAĞIZ’’
Bilecik Belediyesi Osmanlı Padişahları Tarih Şeridi projesi kapsamında Osmanlı Sarayı Has Bahçelerinden esintiler bulunacağını kaydeden Abdullah Ay, ’’Yapılan bu peyzaj uygulamasıyla beraber özellikle Osmanlı saraylarında yapılan has bahçelerinden esinlenerek, projemizi uygulamaya çalıştık. Biliyorsunuz ki Osmanlı saraylarında has bahçeler önemli bir yer alıyor. İnşallah çalışma tamamlandığında, Osmanlı’daki has bahçeden esintilerin olacağı ve insanların etkileneceği bir mekan haline gelecek diye umuyoruz. Çalışma kapsamında has bahçelerde kullanılan çiçek ve ağaçların çoğunu kullanmaya çalıştık. İnşallah, her yönüyle güzel bir eserin ortaya çıkacağını umuyoruz’’ ifadelerini kullandı.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Bilecik haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Bilecik ilinden Osmanlı Padişahları Tarih Şeridi Projesi Hizmete Giriyor hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 29 Temmuz 2015 tarihinde saat 16 47’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Osmanlı Padişahları Tarih Şeridi Projesi Hizmete Giriyor haberi güncellenecektir.

  BİLECİK NAMAZ VAKİTLERİ
  24 Ağustos 2017, Perşembe
  • İmsak
   04:24
  • Guneş
   06:12
  • Öğle
   13:14
  • İkindi
   16:58
  • Akşam
   19:53
  • Yatsı
   21:27
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı