OSMANİYE HABERLERİ

Osmaniye'ye 'Yetim Kardeşler Hatıra Ormanı'

DHA
30.03.2016 - 16:11Son Güncelleme :

Osmaniye'ye 'Yetim Kardeşler Hatıra Ormanı'

DHA

OSMANİYE İHH Derneği tarafından "Yetim Dayanışma Günleri" kapsamında Orman İşletme Müdürlüğü ile birlikte 'Yetim Kardeş Hatıra Ormanı' oluşturdu.
Toprakkale İlçesi'nin Çamlıkevler Mahallesi'ndeki fidan dikimine Ak Parti Osmaniye milletvekilleri Suat Önal ve Mücahit Durmuşoğlu, Ak Parti Merkez İlçe Başkanı Cihat Yılmaz, yetim çocukların aileleri ve vatandaşlar katıldı. Etkinlikte konuşan Osmaniye İHH Dernek Başkanı Nadir Sarıcan "Dünyanın her yerinde yetimlerimize sahip çıkmak onları korumak ve kollamak için mücadelemiz devam ediyor. Osmaniye genelinde 261 yetimimize hem maddi hem de manevi destek olmaya çalışıyoruz. Bugün burada hem ağaç dikmenin ne kadar önemli olduğunu öğretiyor hem de çocuklarımızın mutluluğuna şahit oluyoruz" dedi.
Yaklaşık 200 çam fidanından oluşan hatıra ormanında dikilen her fidana yetimlerin isimleri verildi.

İbrahim EMÜL/OSMANİYE, (DHA)
İE (EŞ)(30.03.2016 (FOTOĞRAFLI)

 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Osmaniye haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Osmaniye ilinden Osmaniye'ye 'Yetim Kardeşler Hatıra Ormanı' hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 30 Mart 2016 tarihinde saat 16 11’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Osmaniye'ye 'Yetim Kardeşler Hatıra Ormanı' haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı