OSMANİYE HABERLERİ

Osmaniyeli atletler dereceleyle döndü

DHA
27.03.2017 - 16:00Son Güncelleme :
DHA

OSMANİYELİ sporcular Isparta'da düzenlenen Anadolu Yıldızlar Ligi (ANALİG) müsabakalarında, atletizmin çeşitli dallarından dereceler elde ederek kente döndüler. ANALİG yarışlarına Yıldız Kızlar ve Yıldız Erkekler olarak 2 takımla katılan Osmaniye Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü sporcuları, takım halinde Yıldız Kızlar üçüncü olurken Yıldız Erkekler yedinci olarak derece elde etti.
Ferdi dalda da yarışan, 300 metre ve 800 metre koşu, gülle atma, cirit atma ve uzun atlama dallarında 3 sporcu birincilik, 1 sporcu ikincilik, 1 sporcu da üçüncülük elde etti. Yarışlar sonunda Takım halinde ve Ferdi olarak dereceye giren sporcular 20-21 Mayıs 2017 tarihinde Antalya'da düzenlenecek olan Türkiye finali müsabakalarında yarışma hakkı kazandı. Derece elde eden sporcular ise şöyle: Aslıhan Seki - 300 metre koşu birincisi, Damlanur Anar cirit atma birincisi, Serkan Ilıkan gülle atma birincisi, Aslıhan Seki 800 metre koşu ikincisi ve Ceren Bildirici uzun atlama üçüncü oldu.
İbrahim EMÜL/OSMANİYE, (DHA)

İE (AP) 27.03.2017 (FOTOĞRAFLI)

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Osmaniye haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Osmaniye ilinden Osmaniyeli atletler dereceleyle döndü hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 27 Mart 2017 tarihinde saat 16 00’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Osmaniyeli atletler dereceleyle döndü haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı