OSMANİYE HABERLERİ

Osmaniye'de öğrencilere madde bağımlılığı ile mücadele eğitimi veriliyor

DHA
13.04.2016 - 13:29Son Güncelleme :
DHA

OSMANİYE Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü tarafından yürütülen 'Kurtulmak mümkündür' adlı Sosyal Destek Programı (SODES) projesi kapsamında il genelindeki ortaöğretim kurumlarında düzenlenen seminerlerle madde bağımlılığı ile mücadele eğitimi veriliyor.
Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Abdullah Neşeli, proje kapsamında, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü, İl Emniyet Müdürlüğü, İl Millî Eğitim Müdürlüğü ve Halk Sağlığı Müdürlüğünden oluşan 12 kişilik bir ekibe Türkiye Yeşilay Cemiyeti Osmaniye Koordinatörlüğü tarafından 'Madde bağımlılığı eğitici eğitimi' verildiğini söyledi. Psikolog, Sosyolog, rehber öğretmen, emniyet görevlilerinden oluşan ekibin daha sonra okullarda seminerler vermeye başladığını belirten Neşeli, bugüne kadar 51 okulda 6 Bin 850 öğrenciye madde bağımlılığı ile mücadele eğitimi verildiğini söyledi.
1 Mart'ta başlayan seminerlerin 13 mayıs'ta sona ereceğini ifade eden Abdullah Neşeli, madde kullanımının sağlık, suç, yargı, sosyal refah, eğitim, güvenlik, ulaşım, ülke ekonomisi için birtakım sorunları ortaya çıkardığını kaydederek, "Bu proje kapsamında alkol, tütün ve madde kullanımının engellenmesi, madde bağımlısı gençler ile maddeye eğilimli genç bireylerin zararlı maddeler konusunda bilgilendirilmesi ve kendilerine uzman desteği sağlanması hususunda destek vermeye çalışmaktayız" diye konuştu.
Anne ve babalara da seslenen Neşeli, şöyle devam etti:
"'Benim çocuğum asla yapmaz' demeyin.Çocuğunuzun okuldaki arkadaşlarını, okula giriş çıkış saatlerini, okulla ev arasındaki sürenin ne kadar olduğunu bilin ve takibini iyi yapın.Cep telefonunu ile kiminle konuştuğundan ve mesajlaştığından bilgi sahibi olun. Çocuklarınıza her zaman sarılın ve sevginizi gösterebilen bir ebeveyn olun. Çocuğunuzun sigara ve alkol kullanımı konusunda hoşgörülü olmayın. Hoşgörülü olmak demek madde kullanımı kapısını aralamak demektir. Bağımlı bir çocuk sahibi olmamak için önce kendi bağımlılıklarınızın farkına varın ve onları ortadan kaldırmak için elinizden geleni yapın."
İbrahim EMÜL/OSMANİYE, (DHA)
İE(ÖK)(13.04.2016,FOTOĞRAFLI)

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Osmaniye haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Osmaniye ilinden Osmaniye'de öğrencilere madde bağımlılığı ile mücadele eğitimi veriliyor hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 13 Nisan 2016 tarihinde saat 13 29’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Osmaniye'de öğrencilere madde bağımlılığı ile mücadele eğitimi veriliyor haberi güncellenecektir.

OSMANİYE NAMAZ VAKİTLERİ

26 Şubat 2018, Pazartesi
 • İmsak
  05:44
 • Guneş
  07:04
 • Öğle
  12:54
 • İkindi
  16:01
 • Akşam
  18:32
 • Yatsı
  19:47
Sayfa Başı