Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Osmaniye'de jandarma karakoluna saldırı

  11 Haziran 2010 - 07:50Son Güncelleme : 11 Haziran 2010 - 14:22

  OSMANİYE'de bu gece jandarma komando karakoluna teröristlerce düzenlenen saldırıda 1 subay eşi Pınar Akdağ ağır yaralandı. Akdağ kaldırıldığı hastanede tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı. Saldırıdan sonra bölgeye sevkedilen takviye birliklerle geniş çaplı operasyon başlatıldı.

  TERÖRİSTLER JANDARMA KARAKOLUNA SALDIRDI / WEB TV

  SUBAY EŞİ HASTANEYE KALDIRILDI / Foto Galeri

  Merkeze bağlı Kırıklı Köyü yakınlarında, Osmaniye’ye 15 kilometre uzaklıkta E-5 karakolu yakınında bulunan Kanlıgeçit Jandarma Komando Karakolu’na saat 22.00 sıralarında sayıları belirlenemeyen bir grup terörist tarafından uzun namlulu silahlarla ateş açıldı. Karakolda görevli subay, astsubayların ailelerinin kaldığı lojmanların da bulunduğu askeri tesise yapılan saldırıda, kurşunlar karakolun yanı sıra yanındaki lojman binasına da isabet etti. Askerlerin de karşılık vermesiyle çatışma çıktı.

  SUBAY EŞİ BALKONDA VURULDU            

  Teröristlerin açtığı ilk ateş sırasında lojman balkonunda bulunan bir üstteğmenin eşi olduğu bildirilen Pınar Akdağ başına isabet eden kurşunla yaralandı. Yaklaşık 15 dakika süren çatışmadan sonra karanlıktan yararlanarak kaçan teröristlerin yakalanması için Osmaniye’den takviye birlikler de bölgeye sevk edildi. Geniş çaplı operasyon başlatan güvenlik güçleri teröristlerin olası kaçış noktalarında önlemler aldı. Karakolun bulunduğu bölgede daha önce birliklere veya tesisleri yönelik saldırının ilk kez gerçekleşiyor olması dikkat çekti.

  CERRAH: SALDIRIYI PKK GERÇEKLEŞTİRDİ

  Osmaniye Valisi Celalettin Cerrah Kanlıgeçit Jandarma Komando Karakolu'ne teröristlerce düzenlenen saldırıda bir üstteğmenin eşinin yaralandığını, bölgeye sevkedilen takviye birliklerle geniş çaplı operasyonların sürdürüldüğünü bildirdi.

  Cerrah, Kanlıgeçit saldırıyı PKK terör örgütü tarafından düzenlendiğini açıkladı. Saldırıda yaralanan subay eşi Pınar Akdağ'ın Adana'ya sevki sırasında hastanede gazetecilere açıklamada bulunan Vali Celalettin Cerrah, PKK terör örgütü mensuplarınca ormanlık alandan gerçekleştirildiğini belirterek, “Roketatarlı saldırıda bulunulmuş, ancak roketler havada patlamıştır.  Masum bir asker eşi olayda yaralandı, durumu ciddiyetini koruyor. Özel bir doktor ekibiyle birlikte Adana Başkent Hastanesi’ne sevk ediyoruz” dedi. Vali Cerrah, bölgede operasyonların sürdüğünü belirtti.

  YARALI SUBAY EŞİ KURTARILAMADI

  Saldırıda başından yaralanan subay eşi Pınar Akdağ, Çukurova Üniversitesi Balcalı Hastanesi'ne getirildi. Beyin cerrahi servisinde tedaviye alınan Akdağ burada yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak hayatını kaybetti.

   

  Etiketler:
  Okuyucu Yorumları { Toplam 220 Yorum }
  • ZEYNEP BAKIRHAN 11.6.2010 22:52:54
   ALLAH BELANIZI VERSİN. VATAN HAİNİ, AŞAĞILIK İNSANLAR.
  • rainman bey 11.6.2010 21:42:44
   KARDEŞİM MOBESE YOK MU,MİT NE İŞ YAPAR? BU NAMUSSUZLAR NASIL OLUYORDA ELİN KOLUNU SALLAYA SALLAYA ŞEHİR'E GELEBİLİYOR?_ EMNİYET MÜDÜRÜ,KOMUTANLAR ACİLEEN İSTİFA ETMELİ!!!!!!!!!!!!
  • Dogan Bilmez 11.6.2010 21:05:51
   Kadın Başbakan Tansu Çiller , terör ile mücadelede başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan'dan kat kat daha başarılıydı. Recep bey acılımlar yapmak istedi ama yanıldı. Bilgi tecrübe ve kararlılık çok önemli. Recep bey danışmanlarını seçerken çok özenli olmalı.
  • övün atasayar 11.6.2010 19:52:01
   Çok enteresandır.Hükümet yetkililerinin kılı dahi kıpırdamıyor.Tabii Türk halkı şehit vermeye aliştı.
  • övün atasayar 11.6.2010 19:47:13
   Tayyip bey.Boş lafları ve demogojiyi bırak.Filistin ve İran'ı bir kenara bırak da ülkendeki işsizlik,açlık ,terör,yolsuzluklarla uğraş.Dünyada meşhur !!!!!! olabilirsin fakat ülkende herkeste nefret uyandırıyorsun.TSK yı bıktırdın.Ülkemizi bölmeye çalışanlarla mücadele edenleri susturdun.
  • deniz moda 11.6.2010 17:34:44
   yakin,da yatak odalarina kadar girecekler.biz türkleri kim koruyacak acaba....
   
  HaberlerGALATASARAYtransferOrgeneral AkarYaveritirafAkın Öztürkhdp