OSMANİYE HABERLERİ

Osmaniye'de genç çiftçilere 30 lira hibe verilecek

DHA
08.04.2016 - 15:03Son Güncelleme :
DHA

OSMANİYE Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü İbrahim Sağlam, kırsal kalkınma destekleri kapsamında genç çiftçilere hazırladıkları proje karşılığında 30 bin TL'ye kadar hibe verileceğini söyledi.
Hibeden faydalanabilecek genç çiftçilerin 18-40 yaşları arasında köyde oturması gerektiğini belirten İbrahim Sağlam, "Ayrıca ücretli bir işte çalışıyor olmamak, başvuru tarihi itibariyle örgün eğitime devam ediyor olmamak, başvuru tarihi itibariyle KDV, gerçek ve basit usulde vergi mükellefi olmamak, okur yazar olmak gerekmektedir.Bu şartları taşıyan çiftçiler aşağıdaki proje konuları için 30 bin TL geri ödemesiz hibe desteğinden faydalanabilirler" diye konuştu.
Sağlam, desteklenecek projelerle ilgili ise şunları söyledi:
"Hayvansal üretime yönelik; büyükbaş ve küçükbaş hayvancılık projelerini, arı ve arı ürünleri yetiştiriciliği projelerini, kanatlı ve ipekböceği yetiştiriciliği projeleri desteklenmektedir. Bitkisel üretime yönelik; kapama meyve bahçesi tesisi projelerini, fide, fidan, iç ve dış mekân süs bitkisi yetiştiriciliği projelerini, kontrollü örtü altı yetiştiriciliği projelerini, kültür mantarı üretimi projelerini, yöresel ürünleri ile tıbbi ve aromatik bitki üretimi, işlenmesi, depolanması ve paketlenmesine yönelik; tıbbi ve aromatik bitki üretimi, işlenmesi, depolanması ve paketlenmesi konulu projeleri, coğrafi işaretli, yerli gen kaynaklarını kullanarak, organik veya iyi tarım uygulamalı bitkisel ve hayvansal üretim konulu projeleri, coğrafi işareti olan gıdaların üretimi konulu projeleri desteklenecektir. Proje başvuruları 12 Nisan 2016 tarihinde başlayacak olup 30 gün süresince devam edecektir. Başvuruların, genç çiftçilerin kırsal alanda ikamet ettiği veya ikamet etmeyi taahhüt ettiği yerleşim biriminin bağlı olduğu il/ilçe müdürlüklerine bizzat yapılması şarttır. Konu ile ilgili İl ve İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüklerinden detaylı bilgi alınabilir."
İbrahim EMÜL/OSMANİYE, (DHA)
İE(ÖK)(08.04.2016,FOTOĞRAFLI)

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Osmaniye haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Osmaniye ilinden Osmaniye'de genç çiftçilere 30 lira hibe verilecek hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 08 Nisan 2016 tarihinde saat 15 03’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Osmaniye'de genç çiftçilere 30 lira hibe verilecek haberi güncellenecektir.

  OSMANİYE NAMAZ VAKİTLERİ
  18 Kasım 2017, Cumartesi
  • İmsak
   05:31
  • Guneş
   07:10
  • Öğle
   12:31
  • İkindi
   15:14
  • Akşam
   17:32
  • Yatsı
   18:59
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı