OSMANİYE HABERLERİ

Osmaniye'de 'Genç çiftçi' projesi tanıtıldı

DHA
14.04.2016 - 14:06Son Güncelleme : 14.04.2016 - 14:07
DHA

OSMANİYE Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü, yaptığı bir toplantıyla 30 bin TL hibeli 'Genç çiftçi' projesini tanıttı. Onaylanması halinde 30 bin TL'ye kadar hibe verilen projenin Osmaniye Ticaret Borsası Toplantı Salonu'ndaki tanıtım toplantısı yoğun ilgi nedeniyle iki oturum şeklinde gerçekleştirildi.
İl Müdürü İbrahim Sağlam, Bakanlık tarafından ekonomik yatırımlara, sulama sistemleri ve alet ekipman hibe projelerinden sonra kırsal kalkınma desteklerine bir yenisi daha eklenerek Genç Çiftçi Projelerine de hibe desteği uygulanmaya başlandığını belirtti. Sağlam, şunları söyledi:
"Bunca zaman kırsalda yaşayan insanlarımız hep sanayiye destek verildiğinden kırsalda da yatırım yapıldığında desteklenmesi gerektiğinden yakınıyordu. İşte bu proje ile köyünde üretim yapacak genç çiftçiye de destek verilmesi gündeme gelmiştir. Projenin uygulanma şartlarını iyi değerlendirip başvurunuzu öyle yapın, çünkü projeniz kabul edildikten sonra vazgeçerseniz, yürütemezseniz bir daha iki yıl boyunca başvuru yapamayacaksınız. Projelerin internet girişleri için Ziraat Odaları ve Birliklerden de yardım alabilirsiniz. Bizim Kırsal Kalkınma ve Örgütlenme Şubemizde de ekibimiz tam donanımlı olarak hazır. Her türlü konuda sizlere yardımcı olacaklar. Ben bu projenin İlimize hayırlı olmasını diliyorum, birçok genç çiftçimizin de bu projeden yararlanacağını ümit ediyorum."
Daha sonra genç çiftçi projesi il sorumlusu Yüksek Ziraat Mühendisi Murat Karalar proje hakkında katılımcılara bilgi verdi. Genç çiftçilerin uygulayacağı projelere göre 30 bin TL'ye kadar hibe verileceğini belirten Karalar, projeyle ilgili şunları anlattı:
"Başvurular, kırsal alanda ikamet eden 18-40 yaş aralığında tarımsal faaliyet gösteren veya göstermek isteyen gerçek kişiler tarafından yapılabilecek. Tebliğ kapsamında çiftçiler, büyükbaş ve küçükbaş hayvancılık, arı ve arı ürünleri yetiştiriciliği, kanatlı ve ipekböcekçiliği, meyvecilik, fide, fidan ve dış mekân süs bitkisi yetiştiriciliği, kontrollü örtü altı yetiştiriciliği, kültür mantarı yetiştiriciliği konularındaki projeler için başvuruda bulunabilirler. Başvurular, Bakanlık tarafından hazırlanan gencciftci.tarim.gov.tr internet adresinden yapılacak olup genç çiftçiler projeyi sisteme yükledikten sonra çıktıları ve başvuru için istenilen belgeleri bulundukları İl İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüklerine 13 Nisan-12 Mayıs 2016 tarihleri arasında mesai saati bitimine kadar şahsen yapacaklardır."
İbrahim EMÜL/OSMANİYE, (DHA)
İE(ÖK)(14.04.2016,FOTOĞRAFLI)

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Osmaniye haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Osmaniye ilinden Osmaniye'de 'Genç çiftçi' projesi tanıtıldı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 14 Nisan 2016 tarihinde saat 14 06’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Osmaniye'de 'Genç çiftçi' projesi tanıtıldı haberi güncellenecektir.

  OSMANİYE NAMAZ VAKİTLERİ
  18 Eylül 2017, Pazartesi
  • İmsak
   04:36
  • Guneş
   06:12
  • Öğle
   12:40
  • İkindi
   16:09
  • Akşam
   18:47
  • Yatsı
   20:11
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı