OSMANİYE HABERLERİ MERKEZ HABERLERİ

Osmaniye'de 520 katılımcı, işi işbaşında öğrendi

DHA
22.12.2017 - 11:55Son Güncelleme :
DHA

İbrahim EMÜL/OSMANİYE, (DHA) - OSMANİYE Çalışma ve İş Kurumu (İŞKUR) İl Müdürü Ahmet Altunkaynak, düzenlenen programlar sayesinde 520 katılımcının işbaşı eğitimi görerek işi işbaşında öğrendiğini söyledi.

2017 yılı Şubat ayında başlatılan "Çalışma Hayatında Mili Seferberlik Projesi" kapsamında işverene sağlanan istihdam teşvikleri sayesinde işe yerleştirme oranları Türkiye genelinde önemli ölçüde artış kaydetti. Bu kapsamda Türkiye genelinde 81 İŞKUR İl Müdürlüğü kendi görev alanları içerisinde işverenle işbirliği yaparak projenin başarıyla yürütülmesini sağladığını ifade eden Altunkaynak,  il genelinde  işverenlerle yürütülen programlar neticesinde istihdam konusunda önemli çalışmalara imza atıldığını kaydetti.
Osmaniye İŞKUR’un en fazla işbirliği yaptığı firmalar arasında yer alan Beyteks firmasında 2017 yılı içinde ortaklaşa yapılan çalışmalar hakkında genel bir değerlendirme yapıldı. İşbaşı Eğitim Programı ve Mesleki Eğitim Kurslarına ilişkin yapılan çalışmaların değerlendirildiği toplantı İŞKUR ve SGK idarecilerinin katılımıyla gerçekleştirildi. Beyteks Hizmet Binası’nda yapılan toplantıya Çalışma ve İş Kurumu  İl Müdürü Ahmet Altunkaynak’ın yanı sıra Müdür Yardımcısı Hacı Akkoyun, Şube Müdürü Deniz Aydın ve Sosyal Güvenlik Kurumu İl Müdürü Mücahit Çelik ve firma temsilcileri katıldı.
İŞKUR İl Müdürü Ahmet Altunkaynak, "Çalışma Hayatında Mili Seferberlik Projesi” kapsamında  işverenlerin de katkısıyla istihdam alanında mesafe kat ettiklerini söyledi.

FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Merkez haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği Merkez haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde Osmaniye'de 520 katılımcı, işi işbaşında öğrendi haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.

Sayfa Başı