OSMANİYE HABERLERİ

Osmaniye - İç Kontrol Sistemi Projesine Doğaka Desteği

IHA
22.07.2015 - 16:20Son Güncelleme : 22.07.2015 - 16:21

OSMANİYE GIDA TARIM VE HAYVANCILIK İL MÜDÜRÜ İBRAHİM SAĞLAM, "PROJE SONUCUNDA ALINACAK OLAN EĞİTİMLE İL VE İLÇE MÜDÜRLÜKLERİMİZİN HİZMET SUNMA KALİTESİ ARTMIŞ OLACAKTIR" DEDİ.

IHA

Osmaniye Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü tarafından, 2015 Yılı Teknik Destek Programı Mayıs-Haziran Başvuru Döneminde hazırlanan "İç Kontrol Sistemi Oluşturma ve Uygulama Eğitimi Projesi" Doğu Akdeniz Kalkınma Ajansı (DOĞAKA) tarafından desteklenmeye değer bulundu. Proje, 2015 yılı Ağustos ayı içerisinde İl Müdürlüğünde yürütülecek.
Proje kapsamında, İl Müdürlüğü ve İlçe Müdürlükleri bünyesinde çalışan 30 personele, toplam 32 saatlik 4 iş günü eğitim verilmesi planlanıyor.
İl Müdürü İbrahim Sağlam, desteklenen projeyle ilgili olarak şunları kaydetti:
"İç Kontrol Sistemi; kurumların belirlenmiş olan faaliyetlerinin politikalara ve mevzuata uygun yürütülmesi, kaynakların etkili, ekonomik ve verimli bir şekilde kullanılması, varlıkların korunması, mali ve mali olmayan bilgilerin güvenilirliğinin sağlanması amacıyla idare tarafından geliştirilen her türlü organizasyon, yöntem ve süreçler ile iç denetimi kapsayan mali ve mali olmayan kontrolleri ifade etmektedir. Bu amaçla İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğümüz ile 6 İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü personellerinden oluşacak asgari 20, azami 30 teknik personele İç Kontrol Sistemi kapsamına giren Kontrol Ortamı Standartları, Risk Değerlendirme Standartları, Kontrol Faaliyetleri Standartları, Bilgi ve İletişim Standartları ve İzleme Standartları gibi konularda eğitim verilerek mesleki bilgi ve deneyim kazandırılması hedeflenmektedir. Proje kapsamında eğitim alacak olan teknik personellerimiz mesleki bilgilerini ve görevli oldukları alanda mesleki tecrübelerini artıracaklardır. Proje sonucunda alınacak olan eğitimle İl ve İlçe Müdürlüklerimizin hizmet sunma kalitesi artmış olacaktır."

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Osmaniye haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Osmaniye ilinden Osmaniye - İç Kontrol Sistemi Projesine Doğaka Desteği hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 22 Temmuz 2015 tarihinde saat 16 20’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Osmaniye - İç Kontrol Sistemi Projesine Doğaka Desteği haberi güncellenecektir.

  OSMANİYE NAMAZ VAKİTLERİ
  24 Eylül 2017, Pazar
  • İmsak
   04:42
  • Guneş
   06:17
  • Öğle
   12:38
  • İkindi
   16:03
  • Akşam
   18:38
  • Yatsı
   20:01
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı