OSMANİYE HABERLERİ

Osmaniye’de Yeni Adli Yıl Açılışı

IHA
01 Eylül 2015 - 15:03Son Güncelleme : 01 Eylül 2015 - 15:04

YENİ ADLİ YIL'IN BAŞLAMASI DOLAYISIYLA OSMANİYE BAROSU TARAFINDAN TÖREN DÜZENLENDİ.

IHA

Yeni Adli Yıl’ın başlaması dolayısıyla Osmaniye Barosu tarafından tören düzenlendi.
Osmaniye Barosu Avukat Mümin Acar Salonu’nda düzenlenen törende konuşan Osmaniye Baro Başkanı Avukat Dilem Aksoy, "Ülkemiz neredeyse her gün, şehit haberleri ile hepimizin ve belki de 20 günde 6 şehit ile en çok da Osmaniye’mizin canını yakan sancılı günlerden geçmektedir. Şiddet şiddeti doğurmakta ve bundan beslenen ortam Türkiye’yi kan gölüne çevirmektedir. Temmuz ayından itibaren ülkede gittikçe artan şiddet sarmalının bir an evvel son bulmasını, kan üzerinden siyaseti esas alan, şiddet ve intikamı besleyen ve ortak aklı reddeden siyaset anlayışının son bulmasını istemekteyiz" dedi.
Türkiye’nin ihtiyacı olan şeyin, demokrasi ve hukuk devleti olduğunu ifade eden Aksoy, "Hukukla sorunu olan değil, hukuku ve hukukun üstünlüğünü içselleştiren, demokrasiyi olmazsa olmaz gören bir yönetim ve devlet anlayışı, terörde dahil tüm sorunlarımızın çözümünde tek anahtar olacaktır. Koşulsuz ve amasız teröre terör denip, şiddet ortamı koşulsuz ve amasız durdurulmalıdır. Şiddet ve savaş söylemleri bir tarafa bırakılmalıdır. Bu bağlamda ihtiyacımız olan tek şey ise koşulsuz demokrasidir” dedi.
Dilem Aksoy, her yıl adli yılın başlaması nedeniyle özel resepsiyon düzenlendiğini de hatırlatarak, yaşanan terör olayları ve özellikle Osmaniye’ye son günlerde gelen şehitler nedeniyle bu seneki resepsiyonu iptal ettiklerini de sözlerine ekledi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Osmaniye haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Osmaniye ilinden Osmaniye’de Yeni Adli Yıl Açılışı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 01 Eylül 2015 tarihinde saat 15 03’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Osmaniye’de Yeni Adli Yıl Açılışı haberi güncellenecektir.

  OSMANİYE NAMAZ VAKİTLERİ
  24 Ağustos 2017, Perşembe
  • İmsak
   04:10
  • Guneş
   05:52
  • Öğle
   12:48
  • İkindi
   16:30
  • Akşam
   19:24
  • Yatsı
   20:53
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı