OSMANİYE HABERLERİ

Osmaniye’de Hekimlerden Birlik Ve Beraberlik Çağrısı

IHA
13.10.2015 - 15:28Son Güncelleme : 13.10.2015 - 15:29

OSMANİYE TABİP ODASI VE OSMANİYE AİLE HEKİMLERİ ÜYELERİ, ANKARA’DA BARIŞ MİTİNGİ’NE GERÇEKLEŞTİRİLEN SALDIRIYI KINAYARAK, BİRLİK VE BERABERLİK ÇAĞRISINDA BULUNDU.

IHA

Osmaniye Tabip Odası ve Osmaniye Aile Hekimleri üyeleri, Ankara’daki Barış Mitingi’ne gerçekleştirilen bombalı saldırıyı kınayarak, birlik ve beraberlik çağrısında bulundu.
Osmaniye Aile Hekimleri Dernek Başkanı ve Osmaniye Tabip Odası Kurucusu ve Genel Sekreteri Dr. Cengiz Dağlaraştı, hekimler adına yaptığı açıklamada oynanan oyunları bozulmasını isteyerek, “Bugün milletimizi ayrıştırmak için kalbimize atılan bombanın üzerinden 4 gün geçti. Gönüllerimiz halen üzüntülü ve mahzun. Yasımız devam ediyor. Gün geçmiyor ki bir vatandaşımız askerimiz polisimiz şehit olmasın. Ancak bu oynanan oyun bozulacak, kardeşliğimizi Çanakkale’de, Kurtuluş Savaşı’nda bozamadıkları gibi bozamayacaklar. Görüşlerine katılalım katılmayalım, sevgi dilini kullanan, barış kardeşlik birliktelik ve aynı milli değerleri kültürü paylaşan her insanımız bizim parçamızdır. Ortada kardeşler arasında fikir ayrılıkları olsa da birimize bir şey olsa derhal bir oluruz. Bu dünde böyleydi yarında böyle olacak. Bu topraklar medeniyeti, kardeşliği tüm dünyaya öğreten insanların bir olduğu topraklardır. Bunu bugün de yarında çekemeyenler olacaktır ve her türlü oyunlarla ülkemizin birliğimizi bozmaya çalışacaklardır. Ama muratlarına önce Allah’ın sonra milletimizin cevabı ile eremeyeceklerdir” diye konuştu.
Şiddet, öfke, şikayet ve kin dilinin derhal bırakılması konusunda çağrıda bulunan ve bir de dua eden Dr. Dağlaraştı, şöyle devam etti:
“Ortak milli duygularımız olan sevgi, saygı, muhabbet ve kardeşlik dilini ortaya koyalım. Farklılıklarımız bizim zenginliğimizdir. Farklılıklarımıza saygı duyalım. Sorunlarımızda şikayet eylem dili yerine öneri, teklif, çözüm, rahatsızlık, dilek ve temenni dilini öne çıkaralım. Ülkemizde her gün canlarımız, kardeşlerimiz, çocuklarımız, babamız, annelerimiz öldürülüyor. Vatan evlatlarımız şehit ediliyor. En çok şehit veren illerden biride Osmaniye’miz. Acımız büyük, kalbimiz acıyor. Kelimeler boğazımızda düğümleniyor. Allah’ım, bize birlik dirlik ve güç ver. Bizleri esenliğe ulaştır. Bize huzur ve mutlu yarınlar ihsan eyle. Tüm şehitlerimize rahmetinle muamele eyle. Bizleri sevginle ve sevdiklerinin sevgisi ile kuşat. Ülkemizin birlik ve beraberliğini daim eyle. Hainlere fırsat verme.”

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Osmaniye haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Osmaniye ilinden Osmaniye’de Hekimlerden Birlik Ve Beraberlik Çağrısı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 13 Ekim 2015 tarihinde saat 15 28’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Osmaniye’de Hekimlerden Birlik Ve Beraberlik Çağrısı haberi güncellenecektir.

  OSMANİYE NAMAZ VAKİTLERİ
  24 Eylül 2017, Pazar
  • İmsak
   04:42
  • Guneş
   06:17
  • Öğle
   12:38
  • İkindi
   16:03
  • Akşam
   18:38
  • Yatsı
   20:01
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı