OSMANİYE HABERLERİ

Osmaniye’de "Haydi Gençler Geleceğe 2" projesi tanıtıldı

AA / Ümit Kahrıman,Ahmet Erkan Yiğitsözlü
25.02.2016 - 12:52Son Güncelleme :
AA / Ümit Kahrıman,Ahmet Erkan Yiğitsözlü

OSMANİYE (AA) - Osmaniye Emniyet Müdürlüğü’nün “Haydi Gençler Geleceğe 2” projesinin tanıtımı yapıldı.

İl Emniyet Müdürü Nurettin Gökduman, Cebelibereket Kültür Merkezinde düzenlenen etkinlikte yaptığı konuşmada, proje kapsamında açılan kursun 5 ay süreceğini belirtti.

Proje kapsamında, kentte 18 yaş altı 20 kişiye garson, hijyenik gıda ürünleri eğitimi ve aşçılık kursu verileceğini ifade eden Gökduman, şunları kaydetti:

"Kurs sonunda başarılı olan kursiyerlere sertifika verilecek ve istihdamlarına yardımcı olunacak. Kurs süresince piknik, sinema ve eğitici seminer gibi tamamlayıcı etkinlikler yapılacak. Projede, kursiyerlerimiz öncelikler teorik olarak bilgilendirilecekler daha sonra da öğrendiklerini mutfak ve restoran kısmında uygulayabilecekler. Kurslar 5 aylık süreç sonunda 30 Haziran 2016 tarihinde tamamlanacak. Kursiyerlerimize günlük 15 lira harçlık ödenecek."

Vali Kerem Al, konuşmalardan sonra gençlerle sohbet ederek, projenin hayırlı olması temennisinde bulundu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Osmaniye haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Osmaniye ilinden Osmaniye’de "Haydi Gençler Geleceğe 2" projesi tanıtıldı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 25 Şubat 2016 tarihinde saat 12 52’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Osmaniye’de "Haydi Gençler Geleceğe 2" projesi tanıtıldı haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı