OSMANİYE HABERLERİ

Osmaniye’de 7 Acil Yardım Ambulansı Hizmete Girdi

IHA
27.02.2015 - 17:43Son Güncelleme :

OSMANİYE'DE 7 ACİL YARDIM AMBULANSI HİZMETE GİRDİ.

IHA

Osmaniye’de 7 Acil Yardım Ambulansı düzenlenen törenle hizmete girdi. Yeni ambulanslar ile birlikte Osmaniye’nin Acil Yardım Ambulansı sayısı 34’e yükseldi.
İl Ambulans Servisi Başhekimliği bahçesinde düzenlenen tören saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başladı. Törenin açılış konuşmasını yapan İl Sağlık Müdürü Dr. Mehmet Cingöz, Osmaniye il merkezinde 7, Kadirli ilçesinde 4, Düziçi ilçesinde 3, Bahçe ilçesinde 2, Toprakkale ilçesinde 1, Sumbas ilçesinde 1 ve Hasanbeyli ilçesinde 1 olmak üzere toplam 19 acil sağlık hizmetleri istasyonu ile 112 hizmetleri sunulduğunu ifade ederek, "İl Ambulans Servisi Başhekimliği envanterinde 25 adet acil yardım tipi, 1 adet 4 yataklı hasta nakil ambulansı ve 1 adet yoğun bakım/obez ambulansı olmak üzere 27 adet ambulans bulunmaktadır. Bu ambulanslara ek olarak Sağlık Bakanlığımız tarafından ilimize 7 adet acil yardım ambulansı tahsis edilmiştir" dedi. Dr. Cingöz, vaka ulaşım süresinde Osmaniye’nin Türkiye ortalamalarının üzerinde olduğunu da kaydederek, "2014 yılı içerisinde 37 Bin 447 acil vakadan, kentsel bölgede meydana gelen vakaların yüzde 97’sine ilk 10 dakika içinde, kırsal bölgede meydana gelen vakaların yüzde 96’sına ilk 30 dakika içerisinde ulaşılmış olup, vaka ulaşım süreleri yönünden kentsel yüzde 90-95 ve kırsal yüzde 95 olan ülke ortalamalarının üzerine çıkılmıştır" diye konuştu.
ACİL YARDIM AMBULANSI SAYISI 34’E YÜKSELDİ
Törenin devamında konuşan Vali Kerem Al ise kamu sektörü olarak temel görevlerinin vatandaşın memnuniyetini sağlamak olduğunu kaydederek, "Son yıllarda sağlık alanında çok önemli gelişmeler oldu. Artık uçaklarla, helikopterlerle hasta nakilleri çok rahat bir şekilde gerçekleşebiliyor. Ayrıca acil sağlık hizmetleri alanında çok sayıda araç gereç hizmete girdi" diye konuştu. Sağlık Bakanlığı tarafından tahsis edilen 7 ambulansla birlikte Osmaniye’deki ambulans sayısının 34’e çıktığını ve bunun önemli bir rakam olduğunu belirten Vali Al, "Bugün hizmete sunulacak olan ambulanslarımızın ilimize hayırlı olmasını temenni ediyorum. Dilerim ki ambulanslarımızın hizmete girmesi ile birlikte hizmet kalitemiz ve dolayısıyla vatandaş memnuniyetimiz artar" dedi.
Vali Kerem Al, konuşmasının sonunda ambulansların anahtarlarını istasyon şeflerine teslim etti. Törenin ardından ambulanslar hakkında bilgi alan Vali Kerem Al, 112 Çağrı Merkezinde incelemelerde de bulundu. Törene; Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Orhan Büyükalaca, Vali Yardımcısı Mehmet Öz, İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Tayfun Dündar ve Kamu Kurum ve Kuruluşları İl Müdürleri de katıldı.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Osmaniye haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Osmaniye ilinden Osmaniye’de 7 Acil Yardım Ambulansı Hizmete Girdi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 27 Şubat 2015 tarihinde saat 17 43’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Osmaniye’de 7 Acil Yardım Ambulansı Hizmete Girdi haberi güncellenecektir.

OSMANİYE NAMAZ VAKİTLERİ

01 Aralık 2017, Cuma
 • İmsak
  05:42
 • Guneş
  07:23
 • Öğle
  12:35
 • İkindi
  15:10
 • Akşam
  17:26
 • Yatsı
  18:56
Sayfa Başı