BURSA HABERLERİ

Osmangazi Bayrama Hazır

IHA
15.07.2015 - 13:27Son Güncelleme :

OSMANGAZİ BAYRAMA HAZIR

IHA

Bursa’nın merkez Osmangazi ilçesinde, vatandaşların Ramazan Bayramını huzur ve güven içerisinde geçirmelerini sağlamak için gerekli hazırlıklar tamamlandı.
Osmangazi Belediyesi, birlik, beraberlik ve dayanışma ayı olan, dostluk ve kardeşlik duygularının en yoğun yaşandığı Ramazan Ayı’nın ardından, vatandaşların 3 günlük bayramı huzur ve güvenli bir şekilde geçirmeleri için gerekli hazırlıkları tamamladı. Hazırlıklar kapsamında son günlerde tatlı imalathanelerini denetleyen Zabıta Müdürlüğü’ne bağlı ekipler arefe günü ve bayram boyunca da de yoğun bir şekilde çalışacak. 100 kişiden oluşan 8 ekip, vatandaşların rahat ve huzurla alışveriş yapmalarını sağlamak, kayıt dışı ekonominin önüne geçmek amacıyla arefe günü işportacı ve seyyar satıcılara karşı sıkı bir denetim gerçekleştirecek. Ayrıca, 3 günlük bayram boyunca 30 kişiden oluşan motorize ekipler seyyar satıcı, dilenci, işyeri denetimi ve fiyat etiketi kontrolleri gibi konularda çalışmalarını kesintisiz bir şekilde yürütecek. Geceleri de 8 kişiden oluşan ekipler, acil durumlar içi görev başında bulunacak. Temizlik İşleri Müdürlüğü, özellikle mezarlık ziyaretleri ve alışveriş merkezlerinde yaşanacak yoğunluğu dikkate alarak, bu bölgelerin çevresinde görev alacak ekipler oluşturdu. 24 saat esasına göre çalışacak ekipler bayramın 3 günü görevleri başında olacak.
Fen İşleri Müdürlüğü de, bayram tatili süresince oluşması muhtemel yangın, sel, toprak kayması vs. gibi doğal afet, yol ve inşaat gibi konularda vatandaşlara yardımcı olabilmek, olumsuzlukları zamanında bertaraf edebilmek amacıyla 1 teknik eleman, 2 iş makinası, 4 kamyon ve 4 işçiden oluşan 10’ar kişilik ekipleri 3 gün boyunca hazır bekletecek.
Sağlık İşleri Müdürlüğü, Ramazan bayramı boyunca vatandaşa yönelik cenaze hizmetlerini aksatmadan sürdürürken, Veteriner İşleri Müdürlüğü de, bayramda sokak hayvanlarının toplanması, ölüm ve yaralanmalara müdahale edebilmek için 3 kişilik ekip görev başında olacak. Hamitler’de bulunan Sahipsiz Hayvanlar Doğal Yaşam ve Tedavi Merkezi de, bayram boyunca 09-16 saatleri arasında ziyaretçilere açık olacak. Olası su patlağı, ağaç budama, park aydınlatmaları ile, elektrik arızalarına karşı Park Bahçeler Müdürlüğü bünyesinde 24 kişiden oluşan 3 ekip, bayram süresince görev yapacak.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Bursa haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Bursa ilinden Osmangazi Bayrama Hazır hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 15 Temmuz 2015 tarihinde saat 13 27’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Osmangazi Bayrama Hazır haberi güncellenecektir.

BURSA NAMAZ VAKİTLERİ

24 Şubat 2018, Cumartesi
  • İmsak
    06:15
  • Guneş
    07:38
  • Öğle
    13:23
  • İkindi
    16:25
  • Akşam
    18:56
  • Yatsı
    20:14
Sayfa Başı