BİLECİK HABERLERİ

Osmaneli Müftüsü Bostancı’nın Kadir Gecesi Mesajı

IHA
12.07.2015 - 11:13Son Güncelleme :

İLÇE MÜFTÜSÜ AYDIN BOSTANCININ KADİR GECESİ MESAJI

IHA

Osmaneli İlçe Müftüsü Aydın Bostancı, Kadir Gecesi dolayısıyla bir mesaj yayımladı.
Bostancı, Ramazan ayının sonuna yaklaşılan günlerde olan Kadir Gecesi’ne erişmenin huzur ve mutluluğunu yaşadıklarını kaydetti. Bostancı, "Allah’u Teala, bu geceyi Kadir Suresinde bizlere şöyle anlatmaktadır; ’Doğrusu biz, bu Kur’an’ı Kadir Gecesi’nde indirmişizdir. Kadir Gecesi’nin ne olduğunu sen bilir misin? Kadir Gecesi bin aydan hayırlıdır. Melekler ve Cebrail o gecede Rab’lerinin izniyle her türlü iş için inerler. O gece tan yerinin ağarmasına kadar esenliktir.’ Bu geceyi yücelten, kutlu ve mukaddes kılan en önemli sebep, hiç şüphesiz ki, insanlık aleminin saadet ve selamet rehberi, insanlık ve medeniyet vasıtası, ilim, irfan ve ahlak meş’alesi, Kur’an-ı Kerim’in Cibril-i Emin vasıtasıyla Hz. Muhammed’e (s.a.v) indirilmeye başlanılmış olmasıdır. Kur’an katılaşan, kararan kalpleri aydınlığa ve sükunete sevk eden, merhametsizlik yerine şefkati, çatışma yerine barışı, düşmanlık yerine sevgiyi, mutsuzluk yerine esenliği öğütleyen, birliği, dirliği öngören, kısaca bizlere hayat veren ve kıyamete kadar da verecek olan yüce kitaptır. Bunalan, bir türlü hak ettiği huzur ortamını yakalayamayan insanlığın işte böylesine mübarek bir gecede, alemlere rahmet olarak gönderilen Peygamberimize inmeye başlayan Kur’an-ı Kerim’in evrensel mesajlarına ne kadar ihtiyacımız vardır. Bunun içindir ki, idrak edeceğimiz Kadir Gecesini bu anlayış içerisinde değerlendirmeliyiz. Bu gecede, Kur’an-ı Kerim’in ayetlerini meal ile birlikte okuyarak üzerinde çok düşünmeliyiz. Söz ve davranışlarımızın Allah’ın emirlerine uygun olup olmadığının muhasebesini yapmalı, hata, kusur ve günahlarımızın affı için tövbe etmeli, bu geceyi yeni bir hayatın başlangıcı saymalıyız ifadelerini kullandı.
Bu gecede dünya insanlığının barış ve esenliğe kavuşması için dua edilmesi gerektiğini de aktaran Bostancı, tüm İslam aleminin Kadir Gecesi’ni tebrik ettiğini bildirdi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Bilecik haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Bilecik ilinden Osmaneli Müftüsü Bostancı’nın Kadir Gecesi Mesajı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 12 Temmuz 2015 tarihinde saat 11 13’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Osmaneli Müftüsü Bostancı’nın Kadir Gecesi Mesajı haberi güncellenecektir.

BİLECİK NAMAZ VAKİTLERİ

12 Aralık 2017, Salı
 • İmsak
  06:19
 • Guneş
  08:06
 • Öğle
  13:05
 • İkindi
  15:28
 • Akşam
  17:42
 • Yatsı
  19:18
Sayfa Başı