BİLECİK HABERLERİ

Osmaneli Devlet Hastanesi’nde Diyaliz Ünitesi Açılışı

IHA
08.08.2015 - 10:15Son Güncelleme :
IHA

Osmaneli Selahattin Çetintaş Devlet Hastanesi’ne kurulan diyaliz ünitesi düzenlenen törenle hizmete açıldı.
Vali Ahmet Hamdi Nayir, hastanede düzenlenen törende, en kıymetli varlığın insan olduğu ve insana yapılan yatırımların da en önde geldiğini belirterek, insana yapılan yatırımların içerisinde de sağlık yatırımlarının özel bir öneminin bulunduğunu söyledi.
Yapılan çalışmayla, ilçede verilmeyen hizmetin halkın, hastaların ayağına getirildiğini ifade eden Vali Nayir, "Bu tür bir tedavide kesin çözüm, organ nakli. Bu konuda vatandaşımızın bilinç seviyesi yükseltilirse, diyaliz ünitelerine olan ihtiyacımızı azaltacaktır. Yoksa hastalarımız, organ nakli olmadığı müddetçe diyalize ihtiyaç duymaya devam ediyorlar. Ünitenin açılmasını kıymetli kılan diğer hususta, ilçede ticari faaliyetini yürüten kuruluşumuzun sosyal sorumluluk çerçevesinde, burada yapılan yatırıma katkı sağlamasıdır" dedi.
AK Parti Bilecik Milletvekili Halil Eldemir de diyaliz ünitesinin açılmasında emeği geçenlere teşekkür ederek, çevre hastanelere giden hastalara, hizmeti yerinde sunmanın mutluluğunu yaşadıklarını ifade etti.
Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreter Burak Öztop ise diyaliz ünitesinin 40 bin civarında maliyetinin bulunduğunu anlatarak, haftalık 20 hastaya hizmet verebileceğini bildirdi. Ayrıca il genelinde 25 diyaliz ünitesinin bulunduğu ve 95 diyaliz hastasının yerinde hizmetten yararlandığı belirtildi.
Vali Nayir ve Milletvekili Eldemir, diyaliz ünitesinin kurulmasında emeği geçenlere plaket verdi. Daha sonra Vali Nayir ve beraberindekiler, diyaliz hastasıyla sohbet ederek, diyaliz merkezi hakkında Başhekim Dr. Ferhat Damkacı ve ilgililerden bilgi aldı.
Açılışa, Osmaneli Kaymakamı Edip Çakıcı, Belediye Başkanı Münür Şahin, İl Genel Meclisi Başkanı Serkan Yıldırım, İl Sağlık Müdürü Yasin Yılmaz ve Halk Sağlığı Müdürü Ömer Balcı ile vatandaşlar katıldı.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Bilecik haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Bilecik ilinden Osmaneli Devlet Hastanesi’nde Diyaliz Ünitesi Açılışı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 08 Ağustos 2015 tarihinde saat 10 15’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Osmaneli Devlet Hastanesi’nde Diyaliz Ünitesi Açılışı haberi güncellenecektir.

BİLECİK NAMAZ VAKİTLERİ

11 Aralık 2017, Pazartesi
 • İmsak
  06:18
 • Guneş
  08:05
 • Öğle
  13:04
 • İkindi
  15:28
 • Akşam
  17:42
 • Yatsı
  19:18
Sayfa Başı