BİLECİK HABERLERİ

Osmaneli’de 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Coşkuyla Kutlandı

IHA
29.10.2015 - 13:28Son Güncelleme :

BİLECİK’İN OSMANELİ İLÇESİNDE, 29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI DOLAYISIYLA TÖREN DÜZENLENDİ.

IHA

Bilecik’in Osmaneli ilçesinde, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla tören düzenlendi.
Osmaneli Stadyumunda düzenlenen törenle Türkiye Cumhuriyetinin 92. yıldönümü coşkuyla kutlandı. Saat 10.00’da başlayan kutlama törenleri Kaymakam Edip Çakıcı, İlçe Garnizon Komutanı Jandarma Kıdemli Başçavuş Merdan Akbulut ve Belediye Başkanı Münür Şahin’in halkın ve öğrencilerin bayramlarını kutlamasıyla başladı. Günün anlam ve önemini belirten konuşmayı yapan Osmaneli Kaymakamı Edip Çakıcı, Cumhuriyet rejimi ile büyük inkılapların gerçekleştirildiğini belirterek, "Bugün esaret zinciri vurulmaya çalışılan bir milletin yeniden dirilişinin, tarih boyunca dünyaya hükmetmiş Türk Milletinin, sonsuza kadar yaşatma azmi ile kurmuş olduğu Türkiye Cumhuriyetinin kuruluşunun 92. Yıldönümüdür. Büyük Türk Milletinin en büyük bayramı olan Cumhuriyet Bayramını en içten dileklerimle kutluyorum. Cumhuriyetimizin Kuruluşunun 92. Yıl dönümünü milletçe büyük bir sevinç ve coşku ile kutluyoruz ve sonsuza kadar da kutlama azmindeyiz. Milli Egemenlik esasına dayanan halk hükümeti cumhuriyettir" diyen Gazi Mustafa Kemal Atatürk, Cumhuriyetimizin en güzel tarifini yapmıştır. Cumhuriyet rejimi, insani değerlere önem veren, halkın kendi kendini yönettiği, hukukun üstünlüğüne dayalı demokratik bir yönetim şeklidir. Cumhuriyet rejimi ile her alanda büyük inkılâplar gerçekleştirilmiş, Türk halkı çağdaşlaşma yolunda önemli mesafeler kat etmiştir" dedi.
Tören, halk oyunları ekiplerinin çeşitli gösterileri ve Cumhuriyet Bayramı kutlamaları kapsamında düzenlenen yarışmalarda dereceye giren öğrencilere ödüllerin verilmesiyle devam ederken, öğrencilerin yaptığı resmigeçit ile sona erdi.
Osmaneli Stadyumunda 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Törenlerine Osmaneli Kaymakamı Edip Çakıcı, Garnizon Komutanı Merdan Akbulut, Belediye Başkanı Münür Şahin, İlçe Emniyet Müdürü Mustafa Tezcan Alaç, İlçe Milli eğitim Müdürü Mahmut Ekinci, Ak Parti İlçe Başkanı Yalçın Karaca, İl Genel Meclis üyesi Hakan Özkan,MHP İl Genel Meclis üyesi Orhan Uğur, daire müdürleri, siyasi parti temsilcileri, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Bilecik haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Bilecik ilinden Osmaneli’de 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Coşkuyla Kutlandı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 29 Ekim 2015 tarihinde saat 13 28’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Osmaneli’de 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Coşkuyla Kutlandı haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı