Basketbol Osman Solakoğlu Spor Salonu açıldı
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Osman Solakoğlu Spor Salonu açıldı

Basketbol Federasyonu başkanlığını 23 yıl sürdüren Osman Solakoğlu'nun adını taşıyan spor salonu Devlet Bakanı Faruk Nafiz Özak'ın katılımıyla açıldı.

Küçükçekmece Osman Solakoğlu Spor Salonu, Devlet Bakanı Faruk Nafiz Özak, Gençlik ve Spor Genel Müdürü Yunus Akgül, İstanbul Valisi Muammer Güler, Futbol Federasyonu Başkanı Mahmut Özgener, Galatasaray Kulübü Başkanı Adnan Polat, Osman Solakoğlu'nun ailesi tarafından kesilen kurdeleyle hizmete girdi.

Açılış töreninde konuşan Devlet Bakanı Faruk Nafiz Özak, Osman Solakoğlu'nun hayatını anlatan sinevizyon gösterisini hatırlatarak, “Burada bir başarı öyküsü izledik. Bu başarı öyküsünde akıl var, kararlılık var, saygı var. Vatana millete hizmet aşkı var. Böyle başarılı olunabiliyor. Hiçbir başarı tesadüfi olmaz. Osman Solakoğlu zor şartlarda basketbolu bir yere getirdiyse bu tür insanlara şapka çıkarmamız lazım” diye konuştu.

Salon için katkıda bulunmadıklarını ve il özel idaresinin salonun yapımını gerçekleştirdiğini kaydeden bakan Özak, “Türk insanı vefalıdır. Salonun yapımında emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Türkiye'nin birçok organizasyona ev sahipliği yaptığını kaydeden Faruk Nafiz Özak, “Türkiye çok büyük organizasyonlar yapabilir. Futbol Federasyonu Başkanı Mahmut Özgener ile 2016 Avrupa Şampiyonası'na talip olunması nedeniyle toplantı yaptık. 2010 Dünya Basketbol Şampiyonası'na ev sahipliği yapacağız. Avrupa Voleybol Şampiyonası ve Avrupa Kapalı Atletizm Şampiyonası'nı düzenleyeceğiz” diye konuştu.

İstanbul Valisi Muammer Güler ise herkesin salonun yapımında emek verdiğini, salonun tek eksiğinin havalandırma olduğunu ve bunu da en kısa sürede gerçekleştireceklerini söyledi.

Osman Solakoğlu ailesi adına konuşan oğlu Kemal Solakoğlu ise salona babasının adının verilmesinden mutluluk duyduklarını ifade ederek, “Bizi onurlandırdınız. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Rahmetli babamın adının çocukların spor yapacağı bir yere verilmesi sevindirici” diye konuştu.

Açılış törenine katılan ve tören öncesi basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Galatasaray Kulübü Başkanı Adnan Polat da “Rahmetli Osman ağabeyin adının verildiği bu tesisin açılışında bulunmak istiyordum. Çok sevdiğim bir büyüğümdü. Türk sporuna katkıları çok oldu. Sayın bakanımızın ve valimizin davetine katılmak istiyordum” dedi.

Diğer yandan Polat, tören için salonun önünde bekleyen çocuklarla sohbet ederken, Fenerbahçeli olduğunu, ancak kendisini çok sevdiğini söyleyen bir çocukla kısa süreli sohbet etti.

Konuşmaların ardından Devlet Bakanı Faruk Özak ve diğer katılımcılar salonun ortasında balonların arasına çekilen kurdeleyi keserek Küçükçekmece Osman Solakoğlu Spor Salonu'nu hizmete açtı.

Bu arada Faruk Özak, törenin sonunda Osman Solakoğlu'nun eşi Sadiye Solakoğlu'na bir şilt verdi. Bakan Özak ile Osman Solakoğlu'nun eşi Sadiye, oğlu Kemal, gelini Annette, torunları Kaan ve Yunus ile birlikte fotoğraf çektirdi.

Öte yandan, yapımı tamamlanan Küçükçekmece Osman Solakoğlu Spor Salonu'nda 3 adet antrenman salonu bulunurken, hentbol, basketbol, tenis, badminton ve voleybol branşlarında hizmet verecek.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle