Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Osman Solakoğlu ödülünü polis kazandı

Bu yıl altıncısı verilen “Osman Solakoğlu Basketbolla Topluma Hizmet Ödülü”nü Kastamonu'dan polis memuru Suat Çetinkaya kazandı.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Türk basketboluna uzun yıllar her alanda hizmet etmiş olan eski Basketbol Federasyonu Başkanı Osman Solakoğlu'nun anısını basketbola ve topluma faydalı olacak şekilde yaşatmak hedefiyle Basketbol Federasyonu ve Solakoğlu Ailesi tarafından düzenlenen “Osman Solakoğlu Basketbolla Topluma Hizmet Ödülü”nün bu yılki sahibi Kastamonu'dan aday gösterilen Suat Çetinkaya oldu.

Federasyondan yapılan açıklamaya göre, pazartesi günü toplanan Seçici Kurul üyeleri, başvuruda bulunan ve ödül niteliklerine sahip 10 aday arasından Suat Çetinkaya'yı bu yılki ödüle layık gördü.

Çetinkaya, Kastamonu ilinde sokak çocukları ve suç işlemiş çocukların ıslahı ve topluma kazandırılması adına proje çalışmalarını hayata geçirdi. 2008 yılı ile başladığı “Kastamonu Çocukları Projesini” ile Polis Gücü basketbol takımlarını altyapılarda bu tarz çocuklar ve ekonomik durumu iyi olan ve bu çocuklarla beraber oynamak isteyen gençleri bir araya getirerek oluşturdu. Bu sayede çocuklar arasındaki suç oranının ciddi seviyelere düşürüldüğü, çocukların geleceklerinin basketbol vasıtasıyla kazandırılmaya çalışıldığı bildirildi. Tüm kategorilerde erkek ve kız sporcular ile Polis Gücü takımını oluşturan 46 yaşındaki Çorum doğumlu polis memuru Suat Çetinkaya evli ve 2 kız çocuğu sahibi.

Kastamonu İl Emniyet Müdürlüğü Çocuk Şubesi'nde görevli olan Çetinkaya, projesini tüm bölgeye yayma çalışması içinde olacağını belirtti.

Ödülü önceki senelerde Hakkarili basketbol adamı Erol Hanlıgil, Çorum'dan Fatih Sami Şahin, Çanakkale'den Murat Firidinoğlu, İstanbul'dan Recep Türkoğlu ve Malatya'dan Mustafa Yücel kazanmıştı.

Ödüle hak kazanan Suat Çetinkaya, 29 Ocak Cumartesi günü İstanbul Abdi İpekçi Spor Salonu'nda oynanacak Galatasaray Cafe Crown–Pınar Karşıyaka Beko Basketbol Ligi maçı öncesinde düzenlenecek törenle ödülün anısını belgeleyecek bir şilt sunumu ile onurlandırılırken, kazandığı 5 bin TL para ödülünün de sahibi olacak.

Diğer yandan, Osman Solakoğlu, 29 Ocak Cumartesi Feriköy Mezarlığı'ndaki kabri başında anılacak.

Bunları da Beğenebilirsiniz