Gündem Haberleri, Son Dakika, Haberler

GÜNDEM

  Osman Şimşek'ten mektup açıklaması

  04 Ocak 2014 - 17:22Son Güncelleme : 04 Ocak 2014 - 17:39

  Başbakan'a Gülen cemaatinden gönderildiği iddia edilen mektupla ilgili Fethullah Gülen'e en yakın isimlerden Osman Şimşek, Twitter'da açıklama yaptı.

  Başbakan Erdoğan, Dolmabahçe'de gazeteci ve yazarlarla buluştu. Toplantıda Başbakan'ın isim vermeden Gülen cemaatinden kendisine dershaneler ve atamalar konusunda ıslak imzalı ve uzlaşı içeren bir mektup gönderildiğini söylediği ortaya çıktı. Başbakan'ın mektubun içeriğiyle ilgili olarak da 'pazarlık yok' dediği öne sürüldü.

  Başbakan'ın bu açıklamasının ardından Fethullah Gülen'e yakın isimlerden aynı zamanda Herkul.org internet sitesinin editörü de olan Osman Şimşek, Twitter'da açıklama yaptı.

  Şimşek, ''Bir dane-i hakikat bir harman yalanı yakar. Bakalım mektup ve hikayesi ortaya konunca "pazarlık" iftiracıları ne yapacaklar?!.'' diye yazdı.

  Osman Şimşekten mektup açıklaması

  GAZETECİLER BAŞBAKAN'IN MEKTUPLA İLGİLİ SÖZLERİNİ ŞÖYLE AKTARMIŞTI:

  ISLAK İMZALI MEKTUP
  Milliyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Fikret Bila, Fetullah Gülen tarafından Başbakan'a yazılan bir mektup olduğu konusu sorulunca, "Sayın Başbakan, bir uzlaşma arayışı içeren bir mektup aldığını söyledi. Teklif içeren bir mektup aldığını söyledi. Ancak, mektubun kimin tarafından gönderildiğini söylemedi. Islak imzalı bir mektup olduğunu söyledi. Bir meslektaşımız, 'Fetullah Gülen Hoca'dan mı geldi acaba?' dedi. Ama ona bir cevap vermedi. Ama öyle bir algı oluştu. Fetullah Gülen Hoca'dan gönderilmiş bir mektup ve en azından o hareketin en üst düzeyinden gönderilmiş bir mektup olduğu anlaşıldı. O mektupta bazı öneriler, teklifler olduğunu, onu değerlendirdiklerini, evet, tamam bir uzlaşma, barış ortamı olsun ama dedikten sonra da, tabi 'bu yargıdaki gelişmeler ne olacak?' diye sordu. 'Operasyonlar yapılıyor, evler basılıyor bunlar ne olacak?', 'Şantajlar yapılıyor bunlar ne olacak?', 'Şantajın altında mı çalışacağız' gibi soruları gündeme getirerek, o mektubun henüz değerlendirme aşamasında olduğunu, en azından Sayın Başbakan'ın da bazı garantiler beklediği anlaşılmış oldu sözlerinden" diye konuştu. Bila, mektubun tarihinin ise, Başbakan tarafından yakın bir tarih olarak beyan edildiğini aktardı.

  AKİF BEKİ (HÜRRİYET GAZETESİ YAZARI): YAZILI TEKLİF GİTMİŞ AMA PAZARLIĞA AÇIK OLMADIĞINI SÖYLEDİ
  İfadeleri güçlüydü. Kendisini güçlü sözlerle ifade etti Başbakan. Operasyonu 'Hükümete yapılan yargı darbesi' olarak nitelendirdi. 4 saat boyunca bu konu etrafında konuşuldu. 17 Aralık komplosu dediği hadiselerin yansımaları konuşuldu.
  Yazılı olarak iletilen bir teklifin olduğunu söyledi. Dershaneler ve atamalar konusunda pazarlık teklifleri geldiğini ama bu konularda pazarlığa açık olmadığını söyledi. Başbakan 'paralel devlet örgütlenmesini temizlemekte kararlıyız' sözlerini de kullandı.

  FİKRET BİLA’DAN MEKTUP AÇIKLAMASI / HÜRRİYET TV


  Okuyucu Yorumları { Toplam 20 Yorum }
  • Muammer Akgun 4.1.2014 18:14:43
   Bugunku konumuz RUSVET, HIRSIZLIK, ARSA YOLSUZLUKLARI, DEVLET MALINI CARSCUR EDIP CIKAR SAGLAMA, GOZALTILAR, ADALET'IN ONUNUN KESILMESI, mektup ta nesi ?
  • ayhan cangürbüz 4.1.2014 18:10:48
   Ne istedilerse verdik lafından sonra bana hiç kimse cemaatı kötülemeye kalkmasın ikna olmam artı eskiden her olumsuzlukta ya asker hedefti yada chp suçlanırdı şimdi ise cemaat dün elele iyiydik bu gün yollar ayrılmış görünüyor ben ikinizede taraf değilim seyrediyorum
  • yaşar yüner 4.1.2014 18:09:04
   Artık bu Cumhuriyetin yakasından düşün..11 yılda 100 yıl geri götürdünüz memleketi.
  • murat blackberry 4.1.2014 18:07:05
   İkinizde bu ulkenin hicde yararina olmayan aciklamalar yapmaya devam edin. Supersiniz. Kriz yonetiminde ne kadar basarili oldugunuz ve kendi cikarlarinizi nasil kolladiginizi bizlere gosteriyorsunuz.
  • halil ibrahim bodur 4.1.2014 18:03:24
   kardeşim biraz ciddiyet lütfen.fetullah gülen de kim oluyor yaaa.bize ne o adamdan.sevenleri var sa var .gitsin sevsin.bize ne.devlete ne.kapatın artık bu mevzuyu.
  • Sedat Kardak 4.1.2014 18:00:19
   İşin doğrusu Sn. Gülen'in devlet işlerinden çekilmesidir. Bu sağlanırsa kimse kimseyle uğraşmaz.
  Sayfa Başı
  Haberlercesur yürek 9. bölüm fragmanıcesur yürek son bölümcesur yürek yeni bölümkerimcan durmazişte benim stilimjüribabam ve ailesi