Dünya Haberleri

DÜNYA

  Oscarlı aktörden Cruz ve Bardem çiftine ağır sözler

  Mehmet ÇİFTÇİ - MADRİD / (DHA)
  03.08.2014 - 16:50 | Son Güncelleme: 03.08.2014 - 16:58

  AB’ye İsrail’in saldırılarını durdurması için mektup yazan İspanyolların dünyaca ünlü sanatçıları Penelope Cruz ve Javier Bardem çiftine tepki yağmaya devam ediyor. Ünlü çifte en ağır tepki Angelina Jolie’nin babası Oscar ödüllü aktör Jon Voight’den geldi.

  ABD’de yayın yapan Variety ve The Hollywood medya kuruluşlarına “Cahiller “ başlıklı bir mektup gönderen aktör Jon Voight, İspanyol çifte ve İspanyollara yönelik sert ifadeler kullandı.

  Oscarlı aktörden Cruz ve Bardem çiftine ağır sözler

  Voight “Benim adım Jon Voight” başlığı ile kaleme aldığı yazısında, Penelope Cruz ve Javier Bardem’in antisemist ifadeler kullanarak yazdığı mektubun kendisinde büyük acı yarattığını ve onlara karşı kızgınlıktan da öte duygular taşımaya başladığını söyledi.

  "UTANÇLA BAŞINIZI EĞİN"
  ABD’li aktör yazısında İspanyol sanatçılara ağır hakaretler ederek “Dua edin ki Amerika gibi demokratik bir ülkede yaşayarak üne kavuşup zengin oldunuz. Aynı şeyi, Suriye’de, İran’da, Lübnan’da yapabilir miydiniz” sorusunu yöneltti. Jon Voight daha da ileri giderek, “Şöhretinizi Ortadoğu’nun tek demokratik ülkesi olan İsrail’i korumak yerine onu aşağılamayı seçtiniz utançla başınızı eğmelisiniz” dedi.

  Oscarlı aktörden Cruz ve Bardem çiftine ağır sözler PENELOPE CRUZ’A ERDOĞAN SORUSU

  Angelina Jolie’nin babası Voight’in bu sözlerine geniş yer veren İspanyol medyası ise Oscarlı aktöre ateş püskürdü. Esas cahilin Voight olduğunu savunan gazeteler İspanyol halkının Filistin’in yanında olduğunu hatırlattılar. Penelope Cruz ve Javier Bardem ise Jon Voight’a yönelik henüz bir açıklama yapmadı.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı