ANTALYA HABERLERİ

OSB'de enerji verimliliği semineri

DHA
04.04.2016 - 11:53Son Güncelleme :
DHA

 

ANTALYA, (DHA) - ANTALYA Organize Sanayi Bölgesi (OSB) Başkanı Ali Bahar, ürün maliyetlerinin ana kalemlerinden biri olan enerji maliyetlerinin mutlak suretle minimize edilmesi gerektiğini, bunun sağlanabilmesi için de bölgede bir takım projeler başlattıklarını belirtti.

KOSGEB'in Fransız Küresel Çevre Fonu finans katkılarıyla 2013 yılında başlattığı Türkiye'de KOBİ'lerde Enerji Verimliliği Projesi kapsamında, Kobilerde Enerji Verimliliği Uygulamaları ve KOBİ'ler için önemi adıyla seminer düzenlendi. Antalya OSB Müdürlüğü idari hizmet binasında gerçekleşen seminere OSB Yönetim Kurulu Başkanı Ali Bahar, KOSGEB Müdürü Kazım Akgün, KOBIENVER Proje Koordinatörü Tülin Keskin, Proje Koordinatör Yardımcısı Youmna Romitti ve Proje Danışmanı Ersun Kubilay konuşmacı olarak katıldı.

ENERJİ MALİYETLERİ DÜŞÜRÜLMELİ

Seminerin açılış konuşmasını yapan Bahar, işletmelerin dünyayla rekabet edebilmeleri için ürün maliyetlerinin ana kalemlerinden biri olan enerji maliyetlerini mutlak suretle minimize etmeleri gerektiğini söyledi. Artan enerji maliyetleriyle enerji verimliliği kavramının ön plana çıktığına dikkati çeken Bahar, enerji verimliliği konusunda bölgede projeler başlattıklarını ve bu çalışmaları artırarak devam edeceklerini belirtti.

ENERJİ VERİMLİLİĞİNİN ÖNEMİ

Antalya'nın projenin uygulandığı pilot iller arasında yer aldığını aktaran Bahar, üretim maliyetini belirleyen en önemli bileşenlerden biri olan enerji maliyetinin düşürülmesi için yapılacak çalışmaların ürün maliyetini direkt etkileyeceğini kaydetti. Bu nedenle enerji verimliliği çalışmalarının OSB için büyük önem taşıdığına vurgu yapan Ali Bahar, "Enerji verimliliği konusunda farkındalığını artırmayı, daha fazla işletmeye proje yapabilmeleri için destek olmayı amaçlıyoruz. Ülkemizin ulusal enerji ve verimlilik stratejilerini belirlerken, bir yandan yüksek büyüme trendini korurken, diğer yandan da yeşil ekonomiye geçişte insani, teknolojik ve endüstriyel alt yapının tüm paydaşlarının da aktif katılımı ile başarılı olabiliriz" dedi.

VERİMLİLİĞİN SAĞLANMASI İÇİN ALINACAK ÖNLEMLER ANLATILDI

Seminerin devamında katılımcılara KOBİ'lerde alınacak basit işletme tedbirleri ile nasıl enerji tasarrufu sağlanabileceğinin yolları hakkında ayrıntılı bilgiler verildi. Programın sonunda projeye katkı sağlayan kişi ve kurum temsilcilerine, Antalya OSB Yönetim Kurulu Başkan Vekili Fatih İncir, KOSGEB Müdürü Kazım Akgün ve Bölge Müdürü İlhan Metin tarafından teşekkür plaketi takdim edildi.

FOTOĞRAFLI

 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Antalya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Antalya ilinden OSB'de enerji verimliliği semineri hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 04 Nisan 2016 tarihinde saat 11 53’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça OSB'de enerji verimliliği semineri haberi güncellenecektir.

ANTALYA NAMAZ VAKİTLERİ
24 Kasım 2017, Cuma
 • İmsak
  05:58
 • Guneş
  07:38
 • Öğle
  12:54
 • İkindi
  15:34
 • Akşam
  17:51
 • Yatsı
  19:19
Diğer iller için Namaz Vakitleri »
Sayfa Başı