KAYSERİ HABERLERİ

OSB İle Bel-sin Arasında Güvenli Ve Seri Ulaşım İçin 3. Alternatif Yol

IHA
27.07.2015 - 15:53Son Güncelleme : 27.07.2015 - 15:54

MELİKGAZİ, OSB, BELSİN

IHA

Melikgazi Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Kayseri Organize Sanayi Bölgesi 29. sokak ile Sakarya Mahallesi Avize sokak arasında yer alan bölgede çok amaçlı, geniş ve 3 kilometre uzunluğunda alternatif yeni bir yol açılacağını söyledi.
Melikgazi Belediyesi’nin en belirgin özellikleri arasında geniş ve güvenli bir ulaşım ağı sisteminin bulunması olduğunu hatırlatan Başkan Dr. Memduh Büyükkılıç, “Melikgazi ilçemizde şehir merkezi ile sanayi bölgeleri arasında güvenli bir ulaşım ağı bulunmaktadır. Ancak yeni bir çalışma yaparak şimdi OSB ile Sakarya Mahallesi arasında yeni bir yol açarak sanayi bölgesinde meydana gelebilecek trafik sıkışıklığını gidereceğiz. Bu yol ileriye dönük 100 yıl sonrası ihtiyaca cevap verebilecek düzeyde ve çok amaçlı bir yol olacaktır. Bu yol 3 kilometre uzunluğunda olup 25 metre genişliğinde projelendirilmiştir. Bu çalışma ile 15 mahallede ulaşım daha güvenli, seri ve bu semtler arasında bağlantıların daha geçişken olması için ulaşımda yeni bir düzenleme yapılarak trafik akışı rahatlatılacaktır. Çalışmanın ilk etabı olan planlama ve imar planları üzerinde işlenmesi ve mülkiyet sorunu çözülmüştür” dedi. Semtler arası ulaşımın bütün olarak planlandığı çalışmalar ile daha seri bir ulaşım ağının şehrimize kazandırıldığını ifade eden Başkan Dr. Memduh Büyükkılıç, bu çalışma için gerekli imar çalışmasının yapıldığını ve projenin çizildiğini kaydetti.
Başkan Dr. Memduh Büyükkılıç, OSB ile Sakarya arasındaki alternatifli ana yol çalışmasına bu yıl başlanılacağını ve Yılanlı Dağı’nda 450 bin ton yarma yapılarak yolun 2016 yılında hizmete sunulacağını sözlerine ekledi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Kayseri haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Kayseri ilinden OSB İle Bel-sin Arasında Güvenli Ve Seri Ulaşım İçin 3. Alternatif Yol hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 27 Temmuz 2015 tarihinde saat 15 53’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça OSB İle Bel-sin Arasında Güvenli Ve Seri Ulaşım İçin 3. Alternatif Yol haberi güncellenecektir.

  KAYSERİ NAMAZ VAKİTLERİ
  26 Eylül 2017, Salı
  • İmsak
   04:44
  • Guneş
   06:22
  • Öğle
   12:40
  • İkindi
   16:03
  • Akşam
   18:38
  • Yatsı
   20:03
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı