KAYSERİ HABERLERİ

OSB Dış Ticaret İstihbarat Merkezi, hiper rekabetin öncüsü

DHA
17.05.2017 - 14:14Son Güncelleme :
DHA

KAYSERİ, (DHA) - KAYSERİ Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Tahir Nursaçan OSB bünyesinde kurulan Dış Ticarete İstihbarat Merkezi'nin hiper rekabet ortamına sanayi ve sanayicilere büyük katkıları olacağını belirtti.
Dış Ticaret İstihbarat Merkezinin Kayseri OSB firmalarına büyük katkıları olacağını ifade eden Nursaçan; "Günümüzde uluslararası ticaret sürekli değişen dinamik bir yapı olarak karşımıza çıkmaktadır. Değişen teknolojiye aynı hızla uyum sağlamaya çalışan ve devletlerin ekonomik hayatında son derece önemli bir rol oynayan bu hızlı ve dinamik faaliyet, ülkelerin kalkınmasında ve refahın artmasında da etkilidir. Kayseri Organize Bölge Müdürlüğü bünyesinde faaliyet gösterin firmaların yurt dışı pazarlarda rekabetçi konuma yükselmeleri öncelikli hedeflerimiz arasında yer alıyor'' dedi.
Dünya ticaretinde hiper rekabet ortamının yoğunlaşmasının ve stratejik önceliklerin değişiminin sanayicileri doğru zamanda, doğru hamleler yapmaya mecbur kıldığını bildiren Nursaçan, ''Potansiyeli yüksek ülkelere yönelmek, doğru hedef pazar tespiti, pazara girmeden önce yerli ve yabancı firmalar ve müşterilerle ile ilgili yapılan analiz ve araştırmaların önemi günden güne artmaktadır. Günümüz pazarında rekabet önemli bir husus haline gelmiş ve küresel pazarı tanımak ihracatçılarımızın önceliklerinden biri olmuştur. Dünya ticaretindeki hızlı değişimler nedeniyle, ihracatçılarımızın potansiyel pazarlarda zamanında ve doğru pozisyon almaları büyük önem taşımaktadır. İhracatta hedef pazar seçimi yapıldıktan sonra rakip firmaların tespiti ve potansiyel müşterilerin belirlenmesi ikinci önemli adımı oluşturmaktadır. Pazara girmeden önce rakip firmalar ve müşterilerle ilgili yapılan analiz ve araştırmalar, başarı için önemli ölçüde yol göstermekte ve avantaj sağlamaktadır. Bu çerçevede, Kayseri Organize Sanayi Bölgesi bünyesinde faaliyet gösteren Dış Ticaret İstihbarat Merkezi, firmaların fırsat sunan pazarları tespit edebilmeleri ve yeni müşterilere ulaşmalarına katkıda bulunmak amacıyla çalışmalarını sürdürmektedir'' ifadelerini kullandı.

FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Kayseri haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği Kayseri haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde OSB Dış Ticaret İstihbarat Merkezi, hiper rekabetin öncüsü haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.

KAYSERİ NAMAZ VAKİTLERİ

17 Aralık 2017, Pazar
 • İmsak
  05:58
 • Guneş
  07:43
 • Öğle
  12:45
 • İkindi
  15:11
 • Akşam
  17:26
 • Yatsı
  18:59
Sayfa Başı