Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Oryantal ile olimpiyat rüyasını gerçekleştirdi

2012 Londra Olimpiyatları'na katılma hakkını elde ederek büyük bir başarıya imza atan kadın cimnastikçi Göksu Üçtaş, Londra'da geçtiğimiz günlerde yapılan elemelerde, “Oryantal” müziğini kullanarak başarılı olduğunu söyledi.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Cimnastikte bir olimpiyatta mücadele edecek ilk Türk sporcusu unvanını kazanan Üçtaş, soruları yanıtladı. Göksu Üçtaş, bu sporu çok sevdiğini ve en çok yer çekimine karşı meydan okumanın hoşuna gittiğini ifade ederek, “En çok denge ve yer aletinde iddialıyım. Yer çekimine meydan okuyabilmek müthiş bir şey. Londra'da yapılan elemelerde, yer hareketlerinde 'Oryantal' müziğini kullandım. Yaptığım seride Türk müziğinin motifleri vardı ve başarılı oldum. Londra olimpiyatları'nda da bana bu başarıyı getiren ve oryantal müziği eşliğindeki aynı koreografiyle mücadele edeceğim” diye konuştu.

“Hedefim her zaman madalya”

Kendisine ilk hedef olarak olimpiyat kotasını geçmeyi koyduğunu ve bunu başardığı için çok huzurlu olduğunu anlatan milli cimnastikçi, amacına ulaşmak için yıllarca yılmadan çalıştığını söyledi.
23 yaşındaki genç cimnastikçi, hedefini her zaman büyük tuttuğunu kaydederek, şunları ifade etti:
“Şu an içim çok huzurlu. Çünkü bunun için yıllarca çalıştım ve hedefimi her zaman büyük tuttum. Yapabileceğime inanıyordum. Sadece benim inanmam yetmez, antrenörümün de benimle birlikte inanması gerekiyordu. Başarı bir ekip işidir. Bu başarıda, federasyon başkanımızın, teknik kurullarımızın, antrenörümüzün, benim, takım arkadaşlarımızın büyük emekleri var. En başta inanmak gerekiyor, yapacağınız şeye inanırsanız başarırsın. Ben inandım. Umarım benden sonraki sporculara önayak olmuşumdur. Yollarını açıp, bakış açışlarını değiştirebilmişimdir. Ben, daha ne kadar ileri gidebiliriz diye hedefliyordum. Artık madalya kazanmayı istiyorum ve her yarışmada madalya almayı amaçlıyorum. Onlar da madalya almayı, şampiyon olmayı hedefler inşallah.”

“Olimpiyatlarda elimden gelenin her şeyi yapacağım” diyen Göksu Üçtaş, Türkiye'yi en iyi şekilde temsil edeceğine inandığını kaydetti.

“Olimpiyata gideceğimi rüyamda gördüm”

Londra'daki yarışmadan haftalar öncesinde rüyalarında olimpiyatlara gittiğini gördüğünü aktaran Üçtaş, “Rüyamda Londra'da Türkiye'yi temsil ediyordum. Çünkü bunu çok istiyordum. Olimpiyatlar gerçekten rüyalarımı süslüyordu” dedi.

Göksu, yarışmaya katılmadan önceki son gece, heyecandan dolayı uykusuz saatler geçirdiğini belirterek, şunları anlattı:
“Uyuduğumda ise derin bir rüya gördüm. Rüyamda bir köprü yıkılıyordu ve ben enkazın altında kalıp can veriyordum. Sonrasında yeni bir hayat başlıyordu. Yeni hayatta o kadar güzel bir yerdeydim ki... Önüm deniz her taraf aydınlıktı. Çok güzel bir rüya gördüm. Sabah kalktığımda bunun benim için bir işaret olduğunu düşündüm ve sonunda da o ferahlığa kavuştum.
Olimpiyat kotasını almasının ardından kendisi için en anlamlı kutlama tebriğini Bolu'daki eğitim merkezindeki arkadaşlarının gerçekleştirdiğini vurgulayan Üçtaş, 'Londra'nın ardından Bolu'ya döndüğümde hepsi inanılmaz derecede beni bağırlarına basarak çok candan şekilde kutladılar. O anı anlatmak mümkün değil. Hayatımda farklı duyguların hepsini bu olimpiyatlara gitmeyi hak ettikten sonra yaşadım” diye konuştu.

Bunları da Beğenebilirsiniz