AYDIN HABERLERİ

Ortekin’e “Efe” Sürprizi

IHA
16.10.2015 - 10:10Son Güncelleme :

İLHAMİ ORTEKİN'E TABLO HEDİYE EDİLDİ

IHA

Aydın Belediyesi eski başkanlarından İlhami Ortekin, ressam Eşref Gülpınar tarafından 10 yıl önce yapılan ve yangında kül olan “Ortekin Efe” adlı tablo ikinci kez hediye edilince duygusal anlar yaşadı.
Efeler Belediye Başkan Vekili Halis Günday, Aydın Karadenizliler Derneği Başkanı Rasim Kılıç ve ressam Eşref Gülpınar, Aydın Belediyesi eski Başkanı İlhamı Ortekin’i evinde ziyaret etti. Geçmiş dönemlerde birlikte aynı siyasi partide görev yapmış olan Ortekin’in ziyaretçileri, başka platformlarda yer almalarına rağmen eski dostluklarını sürdürerek ‘Efe’ kıyafetli resim sürprizi yaptı.
ORTEKİN EFE
Ülke ve Aydın gündeminin konuşulduğu ziyarette, ressam Eşref Gülpınar, İlhami Ortekin’e 10 yıl önce Aydın Belediye Başkanlığı yaptığı günlerde hediye ettiği ve eşi ile kayınvalidesini kaybettiği yangında kül olan “Ortekin Efe” isimli yağlıboya portreyi yeniden yaparak armağan etti. Resimde Aydın’ın simgesi Üç Gözler, Aydın Belediyesi logosu, incir ve Ortekin’in Efe kıyafeti giymiş bir kompozisyon yer alıyor. “Ortekin Efe” isimli bu resmin yeniden kendisine hediye edilmesiyle birlikte oldukça duygulanan İlhami Ortekin. Eşref Gülpınar’a ve kendisine ziyarete gelen diğer misafirlerine teşekkür etti.
Kısa bir süre sessizce resme bakan İlhami Ortekin, “Unutmazsanız hatırlanırsınız, unutulmamak çok güzel bir duygu ve insani ilişkiler de bu son derece önemli. Hele hele siyaset dünyasında bu kadar karmaşıklığın içerisinde aradan bunca gün geçmiş ve siyaset anlamında yollarımız ayrılmış ama kişisel hiç etki yapmamış. Eşref, kısa bir süre önce bayram ziyaretine gelmişti, bu resimle ilgili konuşmuştuk ve yaşadığım o üzücü yangın olayında birçok eşya ile birlikte tablonun da yandığından bahsetmiştim. Bir duyarlık göstererek tekrar o resmi hayata geçirmesi aslında başkası için hiç bir şey ifade etmemiş olabilir. Ama gösterilen bir duyarlılık var asıl önem orada. Belediye Başkanlığını yaptığım partide birçok arkadaşımızla birlikte kendisiyle de olağanüstü mücadeleler verdiğimiz, birçok başarıya imza attığımız ve dönemimize ait hiçbir eleştirinin yaşanmadığı günlerimizin arkasında bir şekilde yolumuz ayrılmıştı ama böyle birçok arkadaşlarımızla dostluklar da devam etti” diye konuştu.
“VEFASIZLARA TEPKİM VAR”
Evinde çıkan yangında eşini ve kayınvalidesini kaybettiğini, kendisinin de ölümden döndüğünü hatırlatan Ortekin, aradan uzun bir zaman geçmesine rağmen o günden buyana unutamadığı bir üzüntüsünü dile getirerek,“Uzun yıllar mücadele ettiğim AK Parti’den kimsenin beni arayıp sormaması beni derinden üzdü. O günden sonra benim başımdan birçok felaket geçmiş, hastalık sağlık bizim için hastalık her zaman olabilir, ölüm de her zaman beklenir ama olağan üstü ölüm şekli hiç beklenmeyen bir olaydır. Bir insanın yaşamında ölüm kadar olmasa da ölümden önce görülebilecek en büyük sıkıntılardan birisi de felçtir. Böyle bir olay da yaşadım. Bütün bunlarda yanımda olmasalar gelmeseler bile bu insanlar en azından bir telefonla geçmiş olsun diyebilirler, başsağlığı dileğinde bulunabilirlerdi. Halk söylüyor yüzlerce insan cenazeye katılmışlar hepsinden Allah razı olsun, rahmetli eşim de bunu hak ediyordu. Tüm insanlarla birlikte, ak partili bazı milletvekillerinin de cenazede olduğu söylendi bana, tepki verdim. Cenazeye gidiyorsunuz, cenazenin sahibine ise başsağlığı dilemekten itina ediyorsunuz, vefasız diyebilirim hepsine. Ölümde- düğünde bayramda bu üç unsurda asla küslük olmaz, başsağlığı dilersiniz sonra çekip gidersiniz” şeklinde konuştu.
“HÜSEYİN AKSU İLK ZİYARETİME GELENDERDENDİR”
“73 yaşındayım; dargın olduğum, konuşmadığım bir tek Allah’ın kulu benim mazimde yok” diyen Ortekin, sözlerini şöyle tamamladı: “Hastaneden çıkıp eve geldiğimde çok sayıda kişi ziyaretime geldi. İlk ziyaretçilerimden, hem de ekibiyle gelenlerden biri, hem de sık gelen Hüseyin Aksu’dur. Ben onu zamanında mahkemeye bile vermiştim ama benim ona kasti bir derdim yok ki. Yani sonuçta benim kimseyle şahsi kavgam yoktu”

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Aydın haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Aydın ilinden Ortekin’e “Efe” Sürprizi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 16 Ekim 2015 tarihinde saat 10 10’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Ortekin’e “Efe” Sürprizi haberi güncellenecektir.

AYDIN NAMAZ VAKİTLERİ
22 Kasım 2017, Çarşamba
 • İmsak
  06:09
 • Guneş
  07:49
 • Öğle
  13:05
 • İkindi
  15:44
 • Akşam
  18:01
 • Yatsı
  19:30
Diğer iller için Namaz Vakitleri »
Sayfa Başı