Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Ortaokul öğrencisinden, Zonguldak Kömürspor'a anlamlı destek

  DHA
  18 Ocak 2015 - 23:16Son Güncelleme : 18 Ocak 2015 - 23:23

  Zonguldak'taki Yayla Ortaokulu 7'nci sınıf öğrencisi 13 yaşındaki Vahit Topcu, okul harçlıklarından biriktirdiği para ile Zonguldak Kömürspor'a gelir sağlamak için hazırlanan takvimlerden satın aldı.

  Kulüp Başkanı Süleyman Caner, Spor Toto 3. Lig 1. Grup'ta şampiyonluk mücadelesi veren Zonguldak Kömürspor'a maddi destek sağlamak amacıyla yeni yıl için bastırılan 5 bin takvimi kapı kapı dolaşarak satıyor. Kulübün sabit geliri olmaması nedeniyle yaşanılan ekonomik zorlukları daha önce kısa mesaj, kombine satışlarıyla gidermeye çalışan Caner, yaklaşık 1 aydır işadamı, belediye, kamu kuruluşları, sivil toplum örgütleri ve esnafları tek tek dolaşarak tanesi 20 liradan takvim satarak kulübe katkı sağlıyor.
  Caner, muhtar Murat Topcu'nun daveti üzerine bugün de kentin en yoğun mahallelerinden Mithatpaşa'da evleri tek tek gezerek takvim satışını sürdürdü. Aynı zaman da avukat olan Başkan Caner'in yanına, elinde bir kumbara ile gelen ortaokul öğrencisi Vahit Topcu da takvim istedi. İçerisinde madeni paraları bulunan kumbarayı gören Başkan Caner, minik taraftara takvimi verirken duygu dolu anlar yaşadı.

  Kulüp Başkanı Süleyman Caner, Zonguldak Kömürspor yararına bastırılan takvimlerin sonuna geldiklerini söyledi. Takvimden elde edilen geliri kamp, futbolcu transferi ve kulübün eksiklerini gidermekte kullandıklarını belirten Caner, "Zonguldak Kömürspor için elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz. İnşallah sonu iyi olacak. Amacımız maddi engelleri aşmak. Bunu da Zonguldak halkıyla, esnafıyla beraber el ele vererek aşacağız. Taraftarımızın desteği, yürekli futbolcularımızla şampiyonluğa doğru ilerliyoruz. Sonu da inşallah şampiyonluk olur" dedi. Caner, şöyle devam etti:

  "Desteğin en güzel örneği 13 yaşındaki bir taraftarımız verdi. Okul harçlığını biriktirmiş çocuğumuz bizden takvim talep etti. Kumbarasını getirdi, örnek bir davranış. Bizi gururlandırdı, onurlandırdı, hüzünlendirdi. İnşallah böyle davranışlar örnek olur."
  Vahit Topcu ise Zonguldak Kömürspor'un şampiyon olmasını çok arzuladığını ifade ederek, şunları söyledi:

  "Kumbaradaki paraları hiç saymadan geldim, Zonguldak Kömürspor'a feda olsun. İnşallah bu sene şampiyon olacağız. Zonguldak Kömürspor can gerisi heyecan."

  Ortaokul öğrencisinden, Zonguldak Kömürspora anlamlı destek

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı