« Hürriyet.com.tr
MENÜ

"Ortamı kirletmeyelim”

27. Cumhurbaşkanlığı Kupası, yarın Fenerbahçe Ülker ile Galatasaray arasında, Kayseri Kadir Has Kongre ve Spor Merkezi'nde oynanacak maçta sahibini bulacak.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Basketbol Federasyonu temsilcileri, Fenerbahçe Ülker Antrenörü Neven Spahija ve Galatasaray Antrenörü Oktay Mahmudi ile takım kaptanları Ömer Onan ve Haluk Yıldırım, maçın oynanacağı salonda basın toplantısı düzenledi.

Toplantıda konuşan Basketbol Federasyonu Asbaşkanı Metin Şahin, önemli bir organizasyon için Kayseri'de bulunduklarını söyledi.
Yarınki maçın zevkli ve çekişmeli geçeceğini belirten Şahin, “Güzide iki kulüp arasında çekişmeli geçeceğine inandığım zevkli bir maç olacak. Her iki takıma da başarılar diliyorum. Organizasyona ev sahipliği yapan herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Fenerbahçe Ülker Antrenörü Spojiha da yarınki maçı oynayacak olmanın mutluluğunu yaşadıklarını ifade ederek, “Her ne kadar Galatasaray'a karşı erken bir final maçı yapacak olsak da yarın için çok iyi basketbol oynamak dışında herhangi bir özrümüz olamaz” diye konuştu.

Galatasaray Antrenörü Oktay Mahmudi ise kariyerinde benzer kupa finallerini daha uzun yıllar oynamayı umut ettiğini vurgulayarak, taraftara sağduyu çağrısı yaptı.

Bundan sonra güvenlik önlemleri için fazla zaman ayırma ihtiyacı duyulmamasını umut ettiğini dile getiren Mahmudi, şöyle konuştu:
“Türk insanının büyük bir kesiminin, sporu bir eğlence olarak gördüğünü her dönemde hatırlatmamız gerekiyor ve Türk insanı bunun bilincinde. Sadece bir grubun, herhangi bir takımın taraftarının, sporu kirletmeye hakları yok diye düşünüyorum. Sonuç ne olursa olsun, bu konuda umarım bir hamle yapmış oluruz ve bir başlangıç olur. Çok küçük bir başlangıç olur ama en azından hareket etmiş oluruz. Güzel bir ortamda, güzel bir basketbol oynanır. Ne güzel ki ilgi yoğun. İki büyük kulübün bir araya gelmesi, rakip olması ne güzel, ancak rekabetin olduğu yerde keyifli ortamlar yaratılır. Bu ortamı bozmayalım, bu ortamı kirletmeyelim” şeklinde konuştu.

Kendilerinin yoğun bir maç temposundan geldiğini, rakiplerinin de sezona hazır olduğunu belirten Mahmudi, iyi olanın kazanması dileğinde bulundu.
Fenerbahçe Ülker kaptanı Ömer Onan da geçen yıl Kayseri'deki Türkiye Kupası finallerinde kusursuz bir organizasyondan çok memnun kaldıklarını anlatarak, saha içinde çekişmeli ve zevkli bir mücadele olacağını vurguladı.

Galatasaray kaptanı Haluk Yıldırım ise, “Her iki takım da kupayı kazanmak istiyor. Bizim için çok önemli bir kupa. Galatasaraylı taraftarlarımızı bizi desteklemeleri için salona bekliyoruz” ifadelerini kullandı.
Basın toplantısı sonunda teknik adam ve kaptanlar, yarınki maçın ardından sahibini bulacak Cumhurbaşkanlığı Kupası ile fotoğraf çektirdi.

Bunları da Beğenebilirsiniz