Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Ortalığı karıştıran yemek

Gündüz Erciyes- Elazığ maçını yöneten Yılnur Önen ve yardımcıları akşam saatlerinde Elazığspor yöneticileri ile yemek yedi. Federasyon hakemleri disiplin kuruluna sevketti.

Mehmet ARSLAN
SON GÜNCELLEME
İKİNCİ Lig A kategorisi'nde zirveye oynayan ve 2-2 berabere sonuçlanan Kayseri Erciyesspor- Elazığspor maçının hemen sonrasında maçın hakemi Yılnur Önen, Elazığspor yöneticileriyle aynı masada yemekte yakalandı ve Futbol Federasyonu tarafından Disiplin Kurulu'na sevkedildi.

Federasyonda alarm

Dün saat 14.30'da Kayseri'de oynanan maç sonrası şehirden ayrılan Yılnur Önen ile yardımcıları Serkan Akarca ile A.Yusuf Öz, Kırıkkale-Ankara Karayolu üzerinde bulunan Kaya Dibi mevkiindeki Cennet Bahçesi Tesisleri'nde biraraya geldi.

Önen ve yardımcılarının maçlarını yönettikleri Elazığspor yöneticileriyle aynı masada birara yemek yediklerini öğrenen Futbol Federasyonu'da hemen harekete geçti ve federasyondan bir görevliyi aynı restauranta gönderdi.

Birlikte yediler

Saatler 19.45'e yaklaşırken, Yılnur Önen'in Elazığspor yöneticileriyle birarada olduğunu öğrenen Kayseri Erciyesspor yöneticileri de aynı restauranta geldiler.

Kayseri Erciyesspor yöneticilerini de bir anda karşısında gören Yılnur Önen ve yardımcıları hızla tesislerden uzaklaştılar.

Hakem Yılnur Önen'i daha önceden tanıdıklarını ifade eden tesis çalışanları "Önce Elazığspor yöneticileri geldi, bir masaya oturdular. Sonrada onların ardından bir grup daha geldi. İçlerinde hakem Yılnur Önen'i tanıyoruz. Yanındakileri ise tanımıyoruz. Yöneticilerin masasına oturdular. Birlikte yemek yediler. Hesap tek geldi. Masada ödendi. Ama kimin ödediğini bilmiyoruz. Yemekten sonra biraz sohbet edip saat 19.45 sıralarında birlikte lokantadan çıktılar" dediler.

Raporlar bekleniyor

Gelişmeleri adım adım izleyen futbol federasyonu dün gece geç saatlerde hakem Yılnur Önen ve yardımcılarının ifadelerini aldı. Federasyon maçın temsilci ve gözlemcisinden de ayrı bir rapor istedi ve Yılnur Önen ile yardımcılarını Disiplin Kurulu'na sevketti.

<ı>HESAP TEK GELDİ

Hakem Yılnur Öner'in, Elazığspor yöneticileriyle aynı masada yemek yediklerini ifade eden Kaya Dibi mevkiindeki Cennet Bahçesi Tesisleri (üstte) çalışanları, "Masanın hesabı tek geldi. Ancak kim ödedi bilmiyoruz" dediler.

ASIL MESLEĞİ DOKTORLUK

ADI: Yılnur

SOYADI: Önen

DOĞUM YERİ: Ankara

DOĞUM TARİHİ: 22.05.1962

MESLEĞİ:

Doktor, hakem

İki kararı tartışılıyor

İKİNCİ Lig (A) Kategorisi’nde üst sıraları yakından ilgilendiren ve Hakem Yılnur Önen'in, "Yemek görüşmesi" ile daha da ilginç hale gelen Erciyesspor- Elazığ maçı 2-2 berabere bitti. Bu maçta hakem Yılnır Önen ve yardımcılarının verdiği 2 kritik karar konuşuluyor.

* Karşılaşmanın 73'üncü dakikasında Erciyessporlu Aytek'in filelere giden topunu ofsayt gerekçesiyle geçersiz saydı.

* 84'üncü dakikada Elazığspor atağında Ercan'ın, rakip ceza sahası içinde yakın mesafeden vuruşunda Ömer Ateş'in eline çarpan topu, yardımcısı Serkan Akarca'nın uyarısıyla penaltı olarak değerlendirdi.


K.ERCİYES-ELAZIĞSPOR

l HAKEMLER: Yılnur Önen (6), Serkan Akarca (6), A.Yusuf Öz (6)

K.ERCİYESSPOR: Haluk (7)- Murat (5), Alparslan (6)(Dk.46 Ömer Ateş 6), Aydın (6), Cem (5), Seyit (6), Mehmet Ayaz (6), Ömer Közen (6)(Dk.60 Ramazan 5), Taner (7), Erol (4), Cüneyt (7)(Dk.72 Aytek 6)

ELAZIĞSPOR: Oğuzhan (6)- Feridun (6), H.Arif (6), Bülent (6), Mehmet Deliorman (8), Mustafa (6), Korhan (8), Czinege (6)(Dk.77 Mahmut 5), Çetin (6), Hakikat (8)(Dk.57 Murat 5), Ramazan (6)(Dk.37 Ercan 5)

l
GOLLER: Dk.8 ve Dk.85 (pen.) Korhan (Elazığ) Dk.44 ve Dk.90+3 Taner (Erciyesspor)

l KIRMIZI KART: Dk.85 Aydın (Erciyes)

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler