Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Ortalama zeka ‘cin’den korkmaz

  Burcu PURTUL UÇAR/İSTANBUL
  24 Haziran 2013 - 00:00Son Güncelleme : 24 Haziran 2013 - 07:23

  Telefondan arayıp kendisini ‘cinler’le tehdit eden iki kadına para yollayan banka görevlisiyle ilgili iddianamede, savcılık şu tespitte bulundu: “Normal şartlarda, orta zekâlı bir banka görevlisi cinlerle tehditi dikkate almaz!”

  AMASYA’da özel bir bankada çalışan Zümral C. (30), iddiaya göre 4 Eylül’de, bankanın hesabından 479.72 TL’yi başka bir hesaba gönderdi. Olay ortaya çıkınca tutuklanan Zümral C.’nin, “Parayı göndermem için beni cinlerle tehdit ettiler” dediği iki kız kardeşe, dolandırıcılık iddiasıyla dava açıldı. Savcılık iddianamesinde, olay şöyle anlatıldı:

  ABLA KARDEŞ ‘CİNCİ’

  Bir bankanın Amasya şubesi kasa sorumlusu Zümral C.’nin mizan bakiyesi farkı 479.72 TL olarak tespit edilince, hakkında suç duyurusunda bulunuldu. Gözaltına alınan Zümral C., gizli numaradan arayan bir kadının ‘cinlerle uğraştığını, istediği parayı göndermezse kendisine ve ailesine zarar vereceğini söyleyerek tehdit ettiğini, bunun üzerine Kadriye A.’nın hesabına 479.72 TL, ablası Fadile Ç.’nin hesabına da 400 TL gönderdiğini söyledi. Kardeşiyle gözaltına alınan Kadriye A., kendisine ait bir internet sitesinden kitap sattığını, kitaplardan alan Zümral C.’nin de, bedellerinin üzerinde gönderdiği parayı fakirlere dağıtmasını istediğini beyan etti. Fadile Ç. ise hesabına yatan 400 TL’nin nereden geldiğini bilmediğini söyledi.

  ‘BUNLAR DOLANDIRICI’

  Cumhuriyet savcısı hazırladığı iddianamede şu değerlendirmede bulundu: “Normal şartlarda orta zekâlı bir banka görevlisinin gizli numaradan arayan bir kadının cinlerle uğraştığını ve kendisine istediği parayı göndermezse zarar vereceğini söyleyerek tehdit etmesini dikkate almaz. Şüphelilerin, dini inanç ve duyguların istismar edilmesi suretiyle dolandırılıcılık suçunu işledikleri anlaşılmıştır.”
  Soruşturma sonunda Zümral C.’nin 12, Kadriye A.’nın 7, Fadile Ç.’nin ise 3.5 yıla kadar hapsi istendi.

   

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı