TRABZON HABERLERİ

Ortahisar Belediyesi Okulları Yeni Eğitim Yılına Hazırlıyor

IHA
07.09.2015 - 12:41Son Güncelleme : 07.09.2015 - 12:42

ORTAHİSAR BELEDİYESİ 2015-2016 EĞİTİM VE ÖĞRETİM YILINA HAZIRLIK KAPSAMINDA BÜTÜN OKULLARDA HAZIRLIK ÇALIŞMALARINI SÜRDÜRÜYOR

IHA

Ortahisar Belediyesi 2015-2016 eğitim ve öğretim yılına hazırlık kapsamında bütün okullarda hazırlık çalışmalarını sürdürüyor.
Ortahisar Belediye Başkanı Av. Ahmet Metin Genç, Kurban Bayramı tatili nedeniyle açılışları 14 Eylül’den 28 Eylül 2015 Pazartesi gününe ertelenen okulların açılış gününe kadar bütünüyle eğitime hazır hale geleceğini ifade etti. Ortahisar Belediyesi’nin Fen İşleri ve Temizlik İşleri’ne bağlı ekipler okulları yeni eğitim yılına hazırlamak başta okul alanlarının temizliği olmak üzere, bakım ve onarım, korkuluk, peyzaj çalışmaları, araç ve gereç yardımı, boya ve oyun alanları gibi konularda eksikliklerin tamamlanması için hummalı bir çalışma yürütüyor.
Ortahisar Belediye Başkanı Av. Ahmet Metin Genç, göreve gelmesiyle birlikte en önem verdiği konuların başında eğitimin geldiğini belirterek, ‘eğitim her şeyin başıdır’ anlayışıyla okullardaki bütün noksanlıkları tamamlamak ve ihtiyaçları karşılamak için belediye imkanlarını sonuna kadar kullandıklarını söyledi.
Ortahisar Belediyesi’nin ’olmazsa olmazları’ arasında eğitimin önemli bir yeri teşkil ettiğini dile getiren Başkan Genç, okulların fiziki mekan eksikliklerinin giderilmesine ve temizliğinin yapılmasına çok büyük önem verdiklerini kaydetti.
Başkan Genç, “Öğretmenlerimiz eğitim faaliyetlerini yürütürken hiçbir konuda eksiklik yaşamamaları ve çok verimli bir şekilde eğitim ve öğretim faaliyetlerine devam edebilmeleri için çok büyük gayret gösteriyoruz. Bu konuda belediyemize gerek okul yöneticileri gerekse öğrenci ve veliler tarafından bildirilen ihtiyaçların karşılanması için bugüne kadar olduğu gibi bugünden sonra gayretlerimizi sürdüreceğiz. Yeter ki çocuklarımız daha sağlıklı ortamlarda çok daha kaliteli bir eğitim alarak, Trabzon’umuza ve ülkemize hayırlı bireyler olarak eğitim süreçlerini tamamlasınlar. Biz bunun için her türlü fedakarlığı yapmaya hazırız. Biz eğitimle ilgili faaliyetlerimizi ’Eğitim söz konusu olunca akan sular durur’ anlayışıyla bugüne kadar yürüttük bundan sonra da böyle yürütmeye devam edeceğiz” dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Trabzon haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Trabzon ilinden Ortahisar Belediyesi Okulları Yeni Eğitim Yılına Hazırlıyor hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 07 Eylül 2015 tarihinde saat 12 41’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Ortahisar Belediyesi Okulları Yeni Eğitim Yılına Hazırlıyor haberi güncellenecektir.

  TRABZON NAMAZ VAKİTLERİ
  19 Eylül 2017, Salı
  • İmsak
   04:16
  • Guneş
   05:58
  • Öğle
   12:26
  • İkindi
   15:54
  • Akşam
   18:33
  • Yatsı
   20:02
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı