Dünya Haberleri

DÜNYA

  Ortadoğu'da yaşanan şiddetin kanıtı

  Hürriyet Haber
  04.12.2009 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Ortadoğu’da çekilen iki video görüntüsü, bölgede gerilimin ne denli tırmandığının ispatı niteliğinde.

  DEHŞET VERİCİ GÖRÜNTÜLER

   

  Görüntülerin ilkinde, Yahudi yerleşimci aracıyla bir Filistinliyi eziyor. Diğer görüntüde ise, bir Filistinli genç kız kontrol noktasında İsrailli askere bıçakla saldırıyor.   

   

  Yahudi yerleşimcinin İsrail askerlerinin gözünün önünde bir Filistinli'yi ezdiği görüntüler, geçen ay Batı Şeria'nın El Halil kenti yakınlarındaki Kiryat Arba Yahudi yerleşim biriminde çekildi.
   
  İsrail kaynaklarına göre, Yahudi yerleşimcinin aracıyla üzerinden geçtiği Filistinli bölgede bulunan iki İsrailli kadına saldırdı. Kadınları bıçağıyla yaralayan 21 yaşındaki Filistinli, önce İsrail askerlerinin açtığı ateş sonucu yaralandı, ardından da kadınlardan birinin eşi aracıyla defalarca Filistinlinin üzerinden geçti.
   
  Hastaneye kaldırılan Filistinlinin durumunun ağır olduğu bildirildi. Saldırıyı yapan Yahudi yerleşimci ise ev hapsinde tutuluyor.

  Bölgeden bir başka görüntü ise, Ramallah girişindeki Kalandiye kontrol noktasından geldi.

  Görüntülerde, askerler tarafından durdurulan 21 yaşındaki Filistinli genç kızın bir anda giysisinin altındaki bıçağı çıkartarak, İsrailli güvenlik görevlisine sapladığı görülüyor.

  Ardından İsrailli askerlerden biri, Filistinli kıza müdahale ediyor ve elindeki bıçağı alıyor. Yere yatırdığı Filistinli kızı dakikalarca dövüyor.
  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNANLAR

   Sayfa Başı