MUĞLA HABERLERİ

Ortacalı kitap kurtlarına ödül

DHA
31.03.2016 - 16:23Son Güncelleme :
DHA

Muğla'nın Ortaca İlçesi'nde düzenlenen Kütüphane Haftası etkinlikleri kapsamında bir yıl içinde kütüphanede en fazla kitap okuyan yetişkin ve öğrencilere ödül verildi.

Ortaca Halk Kütüphanesi'nde en fazla kitap okuyan öğrenciler, yetişkinler ve yerel yazarlar ödüllendirildi. Ortaca Ortaokulu çok amaçlı salonunda 52'nci Kütüphane Haftası nedeniyle düzenlenen etkinliğe Ortaca Kaymakamı Fatih Ürkmezer ve eşi, Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Yılmaz ve eşi, İlçe Emniyet Müdürü İsmail Ayhan, Milli Eğitim Müdürü İsmet Hasgül Kütüphane Müdürü Nuran Gökçen okul müdürleri, sivil vatandaşlar ve öğrenci katıldı. Ortaca Halk Kütüphane Müdürü Nuran Gökçe, kitapların kütüphanelerde korunarak araştırmacıların, öğrencilerin, tüm insanların hizmetine sunulduğunu belirterek "Kitaplar, tarihi yansıtan, geleceğe ışık tutan, ilerlemeye ve bilime giden yoldur. Düzenlediğimiz etkinliklerle amacımız, halkımıza ve öğrencilerimize kitap okuma alışkanlığını kazandırmak, kitap sevgisini artırarak kitaplardan daha çok yararlanmasını sağlamaktır" dedi.

Ortaca Anadolu Lisesi öğrencileri öğretmenleri eşliğinde müzik dinletisi ve tiyatro gösterisi yaptı. Daha sonra en fazla kitap okuyanlara protokol tarafından ödülleri verildi.

Cihan KAYA / ORTACA (Muğla), (DHA)

FOTOĞRAF

 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Muğla haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Muğla ilinden Ortacalı kitap kurtlarına ödül hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 31 Mart 2016 tarihinde saat 16 23’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Ortacalı kitap kurtlarına ödül haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı