MUĞLA HABERLERİ

Ortaca Kent Konseyi Genel Kurulu Yapıldı

IHA
30.09.2015 - 17:29Son Güncelleme :

ORTACA KENT KONSEYİ GENEL KURUL TOPLANTISI YAPILDI

IHA

Muğla’nın Ortaca ilçesinde Kent Konseyi eylül ayı olağan genel kurul toplantısı yapıldı.
Ortaca Kent Konseyi toplantı salonunda gerçekleştirilen genel kurula, Ortaca Belediye Başkanı Hasan Karaçelik, Ortaca Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı Gül Hınçal ve genel kurul üyeleri katıldı. Kent konseyi genel sekreteri Nilgün Şahin tarafından Ortaca Kent Konseyinin faaliyetleri anlatılarak, Bir yıllık süreç hakkında genel kurul üyelerine bilgi verildi.
Ortaca Kent Konseyi Kadın Meclisinin onaylandığı toplantıda, Kadın Meclisi Başkanı Gül Hınçal gurubunu tanıcı bir konuşma yaptı.
Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı Gül Hınçal, meclis bünyesinde öncelikle kentimizde yaşayan kadınların bir bütün halinde kent yönetimine aktif olarak katılmalarını, kendileri ve kentleri ile ilgili sorunların çözümünde rol almalarını sağlamak amacı ile çalışma grupları oluşturulduğunu ifade etti.
Hınçal; ‘’Kadın meclisi, kent içinde yaşayan kadınların din, ırk, kültür, mezhep, sınıf, eğitim ve düşünce farkı gözetmeden kent yönetiminde temsil edilmesidir. Kadınların yönetime özgür ve doğrudan katılımını sağlar, kadınların kent sorunları hakkında bilinçlendirilerek çözüme olan katkılarını sağlamaktır. Tüm toplumsal olaylardaki cinsiyet ayrımına dayalı uygulamalara ve kadınlara yönelik her türlü ayrımcılığa karşı birlikte mücadele etmektir. Grup olarak Ortaca’yı, kent konseyini ve kadın meclisini önemsiyoruz. Gönüllülük ruhu ve sorumluluğu ile ciddi çalışmalar içerisindeyiz. Ortaca için sosyal sorumluluk projeleri üretmeyi ve bu projeleri yaşamımızda işler hale getirerek sürekli kılmayı hedefliyoruz’’ diye konuştu.
Ortaca Belediye Başkanı Hasan Karaçelik ise; ‘’Önümüzdeki süreçte bu yılki tecrübelerimize dayanarak çok daha iyi faaliyetler yapacağımıza inanıyorum. Bu çalışmaların heyecanını hep beraber paylaşarak ve hissederek çok daha fazla katkı sağlayacağınıza eminim. Zorunluluk duymadan gönüllülük esasına dayanarak katılmanızdan dolayı çok teşekkür ediyorum’’ şeklinde konuştu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Muğla haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Muğla ilinden Ortaca Kent Konseyi Genel Kurulu Yapıldı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 30 Eylül 2015 tarihinde saat 17 29’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Ortaca Kent Konseyi Genel Kurulu Yapıldı haberi güncellenecektir.

  MUĞLA NAMAZ VAKİTLERİ
  17 Ekim 2017, Salı
  • İmsak
   05:34
  • Guneş
   07:09
  • Öğle
   13:02
  • İkindi
   16:10
  • Akşam
   18:36
  • Yatsı
   19:59
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı