MUĞLA HABERLERİ

Ortaca’da Zabıta Teşkilatının Görev Sınırları Genişletildi

IHA
25.07.2015 - 12:46Son Güncelleme :

ORTACA'DA ZABIRANIN SORUMLULUK ALANI GENİŞLETİLDİ

IHA

Ortaca Belediyesi sorumluluk alanın tüm ilçe sınırları olarak belirlenmesiyle görev ve sorumlulukları iki kat artan zabıta teşkilatı, 24 saat esasına göre İlçe halkına etkin hizmet götürmeğe devam ediyor.
Ortaca Belediyesi Zabıta teşkilatı hakkında bilgi veren Zabıta Müdürü Fahrettin Külahlı, yaptığı açıklamada; “Ortaca Belediyesi’ne bağlı zabıta teşkilatı ‘Sağlık Huzur ve Esenlik için Zabıta - Zabıta için Toplum Desteği’ sloganı ile hareket eden Ortaca Belediyesi Zabıta Teşkilatı hemşerisi ile bütünleşerek onun desteğini alıp, yaşamın her anında bulunarak zabıta ve belediye hizmetlerini devam ediyor. Geniş bir görev sahası olan zabıta teşkilatı kanun ve yönetmeliklerde kendisine verilen: Kaldırım işgalleri, gürültü, işyeri açma ruhsat denetimleri, gıda üreten işyerlerinin kontrolü, inşaat denetimleri, seyyar satışla mücadele, pazaryerleri denetimleri, eğlence yerlerinin denetimi, Dalyan Kanalı ve iskele düzeni hanutçulukla mücadele, bilgilendirme çalışmaları gibi alanlarda hizmet vermektedir” dedi.
Külahlı, sözlerini şöyle tamamladı: “Teşkilatımız 1 müdür 2 amir, 2 komiser ve 18 personel ile Merkez Zabıta Amirliği, Dalyan Zabıta Amirliği İşyeri Ruhsat Birimi olarak 3 birim şeklinde hizmet vermektedir. Zabıta hizmetlerinde etkin hizmet verebilmek için öncelikle personelimizi zabıta ve belediye mevzuatı, öfke kontrolü ve iletişim gibi eğitimlerden geçirerek personel kalitemizi her geçen gün arttırıyoruz. Çalışmalarımızda ceza öncelikli olmayıp, halkımızla bütünleşerek toplum destekli bir hizmet anlayışı ile çalışıyoruz. Tüm kamu kuruluşları ve kolluk kuvvetleriyle işbirliği içinde Ön yargılara takılmadan objektif, adaletli ve şefkatli zabıta teşkilatı hedefliyoruz. Öncelikle teşkilatımıza kurumsallaşma yolunda vermiş olduğu desteklerden dolayı Belediye Başkanımız Hasan Karaçelik’ e ve tüm eksikliklere rağmen özveri ile çalışan mesai arkadaşlarıma teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Muğla haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Muğla ilinden Ortaca’da Zabıta Teşkilatının Görev Sınırları Genişletildi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 25 Temmuz 2015 tarihinde saat 12 46’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Ortaca’da Zabıta Teşkilatının Görev Sınırları Genişletildi haberi güncellenecektir.

  MUĞLA NAMAZ VAKİTLERİ
  18 Kasım 2017, Cumartesi
  • İmsak
   06:02
  • Guneş
   07:42
  • Öğle
   13:02
  • İkindi
   15:45
  • Akşam
   18:03
  • Yatsı
   19:30
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı