MUĞLA HABERLERİ

Ortaca’da Tarladan Sofraya Sağlıklı Üretim Zinciri Denetlendi

IHA
10.07.2015 - 12:55Son Güncelleme :

TARLADAN SOFRAYA SAĞLIKLI ÜRETİM ZİNCİRİ

IHA

Muğla İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğünce yapılan planlama çerçevesinde Ortaca ilçesinde gıda üretim, satış ve tüketim yerleri denetlendi.
Muğla İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü, Gıda ve Yem Şube Müdürlüğü ile Ortaca, Menteşe, Dalaman ve Köyceğiz İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüklerinde görevli Gıda Kontrol elemanlarının katılımı ile oluşturulan 5 Gıda Denetim ekibi tarafından; 08-09-10 Temmuz tarihlerinde Ortaca İlçe genelinde faaliyet gösteren Gıda Üretim, Satış ve Tüketim yerlerinde, 5996 sayılı Veteriner Hizmetleri, Bitki Sağlığı, Gıda ve Yem kanunu ile ilgili yönetmelikler kapsamında çapraz denetim yapıldı.
Denetimlerdeki asıl amacın ceza vermek yerine daha çok eğitim ile kalitenin yükselmesini sağlayarak bir farkındalık oluşturmak olduğunu ifade eden Ortaca İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Okan Bilgiç, “Bizim burada hedeflediğimiz çok daha fazla işyerine turizmin yoğun olduğu sezon çerisinde denetim yapmak, ceza vermek değil. Denetimi eğitim maksatlı yapmak ve vatandaşımızın sağlığını korumak. Vatandaşımızın daha hijyenik daha yüksek kalitede gıda tüketmesini sağlamaktır. Çok kötü şartlarda ve uygun olmayan gıda sunumu yapan iş yerleri için gerekli cezai yaptırımın da uygulamasından kaçınılmayacaktır. Denetimlerimiz, İlçemizde Turizm’in yoğun olarak yaşandığı ve aynı zamanda işyeri sayısının çok olduğu Dalyan ve Sarıgerme mahallelerimizde sezon içinde de devam edecektir. Turizm sezonun yoğun olduğu bu günlerde yerli ve yabancı turistler ile halkımıza hijyen ve yüksek kalitede uygun gıda sunumu sağlayarak sağlıklı ve mutlu insanların olduğu bir cazibe alanı oluşmasına katkıda bulunmaktır. Özetle hedefimiz tarladan sofraya sağlıklı üretim zinciri oluşturmak’’ dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Muğla haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Muğla ilinden Ortaca’da Tarladan Sofraya Sağlıklı Üretim Zinciri Denetlendi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 10 Temmuz 2015 tarihinde saat 12 55’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Ortaca’da Tarladan Sofraya Sağlıklı Üretim Zinciri Denetlendi haberi güncellenecektir.

  MUĞLA NAMAZ VAKİTLERİ
  17 Ekim 2017, Salı
  • İmsak
   05:34
  • Guneş
   07:09
  • Öğle
   13:02
  • İkindi
   16:10
  • Akşam
   18:36
  • Yatsı
   19:59
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı