ÇANAKKALE HABERLERİ

Orta okul öğrencilerinden "çöpte çözüm" projesi

AA / Ercan Özçetin
27.02.2016 - 16:41Son Güncelleme :
Orta okul öğrencilerinden çöpte çözüm projesi
AA / Ercan Özçetin

ÇANAKKALE (AA) - Lapseki Plevne Orta Okulu öğrencilerinin hazırladığı "çöpte çözüm" isimli proje sayesinde sokak hayvanları aç kalmayacak.

Lapseki Belediye Başkanı Eyüp Yılmaz'ı proje danışmanı öğretmenleri Yaşar Özdemir ile birlikte ziyaret eden öğrenciler, belediye sponsorluğunda hazırladıkları makineyi iskele meydanına yerleştirdi.

Başkan Yılmaz, daha sonra gazetecilere yaptığı açıklamada, sokak hayvanlarının kış günlerinde yiyecek, yaz günlerinde ise su bulmakta zorlandıklarını söyledi.

Bu projenin her atığın çöp olmadığını gösterdiğini ifade eden Yılmaz, "Öğrencilerimizin hazırladığı proje sayesinde hem sokak hayvanları doymuş oluyor hemde çevreyi kirleten pet şişeler toplanmış oluyor. Bir çalışmayla iki iş yapmış oluyoruz. Bu çalışmanın güzel bir çalışma olduğunu düşünüyorum. Verimli olursa vatandaşlarımızda bunu isterse ilçemizde bazı bölgelere bu makineyi koyabiliriz" dedi.


Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Çanakkale haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Çanakkale ilinden Orta okul öğrencilerinden "çöpte çözüm" projesi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 27 Şubat 2016 tarihinde saat 16 41’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Orta okul öğrencilerinden "çöpte çözüm" projesi haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı