« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Örnek olmalıyız

Hasan Arat ‘haziranda kongre’ önerisinin taktik olmadığını açıkladı. Başkan adayı, ‘‘Beşiktaş, Türkiye'nin en sevilen takımı. Bütün bu sevgiyi üstünde tutan bir kulübün yapacağı yenilikler, diğer kulüplerce de benimsenecektir. Bilgili ve ben, Türkiye'nin aydınlık yüzüyüz’’ dedi.

Alper MERT
SON GÜNCELLEME
Beşiktaş'ın başkan adayı Hasan Arat, ‘‘Kongreyi haziran ayında yapalım’’ önerisinden sonra Hürriyet'e açıklamalarda bulundu. Önerisinin kongre taktiği olmadığını söyleyen Arat, ‘‘Ben martta da adayım. Haziran'da da. Ancak şampiyonluk kupasını Serdar Bilgili ile birlikte kaldırıp, yine birlikte kongreye gitmek istiyorum’’ dedi.

GÜÇLÜ GİRER

‘‘Arat, borçların ödenmesini bekliyor. Teklifi bunun için yaptı.’’ eleştirilerin insafsızlık olduğunu söyleyen Hasan Arat, ‘‘Bu borcu nisan ayına bırakmamalılardı. Bunu ödemek de onların görevi. Kaldı ki bu borç, hiçbir zaman için problem değil. Eğer bu borcu Bilgili yönetimi öderse, kongreye daha güçlü girecek. Bu benim değil, Serdar Bilgili'nin avantajı olur’’ diye konuştu.

BÜYÜK RİSK

Beşiktaş'ın başarısının herşeyden daha önemli olduğunu ifade eden Arat, ‘‘Haziran kongresi transfer için uygun zaman değil’’ eleştirilerini de şöyle yanıtladı: ‘‘Artık yıl içinde transfer tamamen serbest. Bu bakımdan hiçbir sakıncası yok.’’ Arat, haziranda kongre teklifi ile büyük bir riski de omuzladığını belirterek şunları söyledi:

DESTEK GELDİ

‘‘Aday olan adam, şampiyon takı

mın da karşısına çıkar. Ama artık Türkiye'de ve Beşiktaş'ta futbol takımlarının başarılarına bağlı adaylık dönemi bitmeli. 1 oy da alsam, 10 bin oy da alsam adayım. Önerime bir çok kongre üyesi ve gruplardan destek geldi. Amacım yeni bir olguyu Türkiye'ye yerleştirmek. Bunun savaşını birlikte vermeliyiz.

KAVGADAN SIKILDI

Beşiktaş, Türkiye'nin en sevilen takımı. Bütün bu sevgiyi üstünde tutan bir kulübün yapacağı yenilikler, diğer kulüplere de örnek olacaktır. Bakın 100. yılımıza giriyoruz. Hedefimiz 100. yılda tüm şampiyonlukları kazanmak olmalı. Bilgili ve ben, Türkiye'nin aydınlık yüzüyüz. Türkiye artık kavgadan sıkıldı. Örnek alınacak bir muhalefet sergiliyorum.

İZİN VERMEM

Serdar Bilgili'nin olmadığı hiçbir ortamda onun eleştirilmesine izin vermiyorum, vermeyeceğim de. Bana göre teknik heyet başarılıdır ve göreve devam etmelidir. Eğer onlarla yeni bir sözleşme yaparlarsa, çıkıp bunun desteklediğimi de açıklarım. Çünkü teknik heyet, sözleşmeyi şahıslarla değil, Beşiktaş Kulübü ile yapmıştır.

Adaylığımı açıklamak için özellikle devre arasını bekledim. Takım iyi giderken, maçlar devam ederken bunu yapmadım. Şu anda ligde maç yok. Herkesin biraz olsun futboldan uzaklaştığı bir dönemde bunu yaptım. Beşiktaş kimsenin malı değildir. Ve Beşiktaş'ın başarısı muhalefet dahil herkesi mutlu etmelidir’’

İNCİLER

İŞTE O AN

Ben bu takımın şampiyon olacağını Denizli maçında İlhan'ın attığı golden sonra anladım. Fevzi'nin resmi formasındaydı. Bir sporcu olarak bunu hissettim. Şampiyon olacağız dedim.

VE SEBA...

Süleyman Seba topluma güven duygusu aşılayan bir insandı. Serdar'da ben de Süleyman ağabeyin terbiyesinden geçmiş insanlarız. Biz Beşiktaş terbiyesi içinde olmalıyız.

ŞİFO MEHMET

Beşiktaş'ın yıllardır kendi yetiştirdiği çocuklardan yararlanmak gibi bir özlemi var. Mehmet ileride teknik sorumlu olarak görev almalıdır. Tabii ki gerekli eğitimi ve tecrübeyi kazandıktan sonra.

BASKETBOL

Tüm basketbol takımını Türkleştirerek olumlu bir iş yaptılar. Geleceğin şampiyon takımını yarattılar. 1 yada 2 sene sonra 2 takviye ile Beşiktaş basketbolda şampiyon olur.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler