Gündem Haberleri

  Örnek mücadele

  Hürriyet Haber
  28.02.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Okul yaptırmak isteyen, ancak karşısına türlü engeller çıkarılan Gürkan amacına ulaştı.

  FİNİKELİ işadamı Yavuz Gürkan, 8 yıldan beri sürdürdüğü okul yaptırma mücadelesini, sonunda kazandı. Doğup büyüdüğü ilçeye, ilk önce bir yüksek okul yaptırmak için girişimlere başlayan Gürkan, karşısına çıkan engelleri 8 yıl aşamadı.

  Mücadelesinden vazgeçmeyen Finikeli işadamı, sonunda, projesi hazır ve temeli atılmış Anadolu Kız Meslek ve Meslek Lisesi'ni yaptırmaya karar verdi. Okulda kütüphaneden laboratuvara kadar her şey olacak.

  Finike Kaymakamı Abdülkadir Demir ile görüşen Gürkan, 18 derslikli 3 kat ve 1120 metrekarelik okulun, yüzde 51'in yaptırmak için kolları sıvadı.

  İşadamı Gürkan, uzun yıllar mücadelesini verdiği okul yaptırma emeline, Antalya Valisi Ertuğrul Dokuzoğlu'nun makamında düzenlenen protokol töreni ile kavuştu.

  Gürkan, ‘‘Niyetim yüksek okuldu ama, yaptıracağım okuldan yetişecek gençler, üniversiteye gidecek. Bu da arzumu gerçekleştirir’’ dedi. İmza töreninde konuşan Vali Ertuğrul Dokuzoğlu, Gürkan'ın yaptıracağı okulun, Finike'de hayırsever bir vatandaş tarafından yaptırılacak ilk okul olacağını söyledi.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı