Ege Haberleri

EGE

  Örnek bir uygulama daha

  Hürriyet Haber
  14 Ağustos 2014 - 01:04Son Güncelleme : 12 Ağustos 2014 - 13:05

  BORNOVA Belediye Başkanı Olgun Atila, farkındalık oluşturmak ve tüm vatandaşlara örnek olmak amacıyla 'mıntıka temizliği' uygulamasını hayata geçirecek. Daha temiz bir Bornova için mahallelerde periyodik olarak mıntıka temizliği yapılacak.


  Önümüzdeki beş yılda Bornova'yı her anlamda daha ileriye taşıyacak Stratejik Plan çalışmalarını sürdüren Bornova Belediyesi, mahalle muhtarlarının görüşlerini aldı. Bornova'ya bağlı 44 mahallenin muhtarı, Prof. Dr. Tanju Tosun'un yönetiminde gerçekleşen stratejik plan arama çalışmaları toplantısında görüşlerini dile getirdi. Bornova Belediyesi'nin yeni dönemdeki misyon ve vizyonunun belirlenmesi sürecine katkı koyan muhtarlar, özellikle temizlik ve çevrenin korunmasını ile ilgili duyarlılıklarını ortaya koydu.


  TEMİZLİK, KİRLETMEMEKLE BAŞLAR
  Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila'dan, muhtarların görüşleri karşısında örnek olacak bir öneri geldi. Çevrenin ancak toplumsal bilincin arttırılması ile korunabileceğini vurgulayan Başkan Atila, tam anlamıyla temiz bir kent için, hiçbir zaman ve sadece belediyelerin temizlik işleri personellerinin yeterli olamayacağını söyledi. Temizliğin kirletmemekten başladığını belirten Başkan Olgun Atila, "Hazırlıklarımızı yapıp, Eylül ayından itibaren uygulamaya geçelim. Her cumartesi günü 12.00 ile 15.00 arası mahallelerimizde mıntıka temizliği yapalım. Bizler de kadın-erkek, genç-yaşlı; mahallelimize katılalım. Böylece özellikle çocuklarımız olmak üzere tüm vatandaşlarımıza örnek ve çevrenin temiz tutulması konusunda bir birliktelik yaratmış oluruz" dedi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı