Gündem Haberleri

  Örnek aile aranıyor

  Hürriyet Haber
  28.04.1998 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Kadın ve Aileden Sorumlu Devlet Bakanlığı, 50 yıldan fazla evli kalan ve mutluluklarıyla çevrelerine örnek olan, iyi çocuk yetiştirmiş, ‘Bir yastıkta kocamış’ bir Türk ailesini ‘Örnek Aile’ seçecek. Örnek aile, 25-27 Mayıs tarihlerinde Ankara'da gerçekleştirilecek olan ‘3. Aile Şurası’nda Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel tarafından kamuoyuna tanıtılacak. Devlet Bakanı Işılay Saygın, dün konuyla ilgili bir basın toplantısı düzenledi.

  Saygın, Şura'da aile ile ilgili görüş ve yaklaşımları toplamak, tartışmak ve Türk toplumunun tercihleri doğrultusunda milli bir politikaya esas olacak ilke ve programları belirlemek istediklerini bildirdi. Sağlıklı bir milli politikanın oluşturulması için, tüm kesimlerin temsilcilerinin fikir ve katkılarına ihtiyaç duyduklarını vurgulayan Saygın, Şura'ya 200 civarında kişi ve kuruluş temsilcisi katılacağını duyurdu.

  Türk toplumunun son yıllarda nereden nereye geldiğinin tahlilinin de yapılacağı Üçüncü Aile Şurası'nda bir örnek ailenin de seçileceğini kaydeden Bakan Saygın, ‘‘İllerdeki örnek ailelerin belirlenmesi için tüm valiliklere yazı yazıldı. Ancak vatandaşlar kendileri de başvurabilir’’ dedi. Saygın, Üçüncü Aile Şurası dolayısıyla bir de, 1 milyar lira ödüllü Aile Fotoğrafları Yarışması düzenlediklerini bildirdi.

  Saygın, Aile Fotoğrafları Yarışması'na 15 Mayıs'a kadar katılınabileceğini de söyledi. ‘Örnek Aile’ önerileri bulunanlar Başbakanlık Aile Araştırma Kurumu'nun, ‘‘Meşrutiyet Caddesi, No: 19 Ankara’’ adresi ve 0 312 419 29 71- 419 29 72- 419 29 79 nolu telefonlar ile 419 29 70 nolu fax'a başvurulabilecek.


  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı