Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Orman yangını büyümeden farkedilince söndürüldü

  A.A
  03 Ekim 2007 - 11:43Son Güncelleme : 03 Ekim 2007 - 11:43

  Konya'nın Beyşehir ilçesinde çıkan orman yangını, erken fark edilince büyümeden söndürüldü.

  Atatürk Ormanı'nda çıkan yangına, Beyşehir-Şamlar yolundan geçen bir vatandaş tarafından yükselen dumanın fark edilmesi üzerine erken müdahalede bulunuldu.

  İlk olarak vatandaşlar tarafından başlatılan söndürme çalışmalarına, ihbar üzerine olay yerine gelen Beyşehir Belediyesine ait bir itfaiye aracı da müdahale etmek istedi. Ormanlık alana giremeyen itfaiye aracının uzatılan hortumu da kısa gelince, yangın Beyşehir Orman İşletme Müdürlüğüne haber verildi.

  İşletme Müdürlüğüne ait bir arazöz bölgeye sevk edilirken Atatürk Ormanı'ndaki küçük çaplı yangın uzatılan hortum yardımıyla büyümeden kısa süre içerisinde söndürüldü.

  Söndürme çalışmalarına Orman İşletme Müdürlüğü yetkilileri de nezaret ederken, yangının orman içerisine atılan bir sigara izmaritinden kaynaklandığının tespit edildiği belirtildi.

  Yetkililer, vatandaşların haber vermemesi halinde, ormanlık alanda büyük bir yangın faciası yaşanılabileceğini, geçtiğimiz günlerde de benzer bir yangına erken müdahale edilmesi sonucu Atatürk Ormanı'nın yanmaktan kurtarıldığını ifade ettiler.

   

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı