GeriFutbol Orman: Valiler yanlış yaptı
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  1
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Orman: Valiler yanlış yaptı

Orman: Valiler yanlış yaptı
refid:13530270 ilişkili resim dosyası

Beşiktaş’ın eski yönetici ve başkan adayı Fikret Orman, birbirinden çarpıcı açıklamalar yaptı.

Radyospor’da Özgür Sancar’la Haber Özel Programı’na açıklama yapan Orman, “İkili bir durum oluşturuldu. ‘3. aday oyları böler’ dediler. Bu nedenle aday olmadım. Hikmet Çetin ve Metin Keçeli aday olmak istedi. Gerekli desteği verdim. Sonra çekildiler. İki adaydan birisine oy vereceğim. Benim aday olduğum dönemde de karşı taraf için valiler ve emniyet müdürleri devreye girdi” dedi.

3. ADAY OYLARI BÖLER DEDİKLERİ İÇİN ADAY OLMADIM

Üçüncü bir adayın oyları böleceğini dair yaratılan spekülasyon, aday olma fikrine soğuk bakmama neden oldu. İki taraflı bir durum oluştu. Bu durum içerisinde yeni bir yol açmak doğru olmayacaktır.

Ben tavrımı ortaya koyunca başkaları aday olmak istedi. Onları şevklendirdik. Maalesef hiçbirinden ses çıkmayınca biz de şu andaki adayları kendi başlarına bırakmış olduk.

ÇETİN VE KEÇELİ’YE GEREKLİ DESTEĞİ VERDİM, AMA ADAY OLMADILAR

Hikmet Çetin ve Metin Keçeli’nin aday olmama kararlarına saygı duymak gerekir. Ben bu dönemde Beşiktaş’ta bir abiye ihtiyaç olduğunu düşündüğüm için ikisinin de aday olması arzu ettim. Gerekli desteği ve morali verdim. Ama onlar aday olmadılar.

İKİ ADAYDAN BİRİNE OY VERECEĞİM

İki adayın yönetim kurulları belli olsun. Ona göre karar vereceğim. Benim şu anda ağzımdan çıkan her kelime seçimi etkileyecektir. Bu nedenle benim için esas olan seçime müdahil olmak değil. Adayları, listeleriyle beraber kamuoyunun değerlendirmesidir.

Kesinlikle kongreye gidip oy kullanacağım. İki adayın listelerine baktıktan sonra hengisine oy vereceğime karar vereceğim.

LEHİNE DELGELERİ ARADILAR

Benim aday olduğum kongrede, karşı tarafa oy kazandırabilmek adına valiler, kaymakamlar delegeleri aradılar. Bu çok yanlıştı. Bu dönemde oluyorsa bu da yanlış.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle